Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egy ember kaphat új TAJ számot?

Egy ember kaphat új TAJ számot?

Figyelt kérdés
Tavaly álltam életemben először munkába, de csak pár hónapra. Ekkor az egészségügyi biztosítást a munkaadó intézte, mivel nem volt még TAJ számom sem (külföldi állampolgár vagyok!!). Mikor véget ért a munkaviszonyom, kaptam egy kis könyvet, ami tartalmazta a tajszámom, illetve a munkaadó nevét, és a szerződés időtartamát. Idén januárjában ismét egy 3 hónapos munkaviszonyom volt, de még nem kaptam olyan "kis könyvet", mint tavaly. Ma az Országos Egészségbiztosítási Pénztár weboldalán ellenőriztem a tavaly kapott TAJ számom. A szám valójában hozzám tartozik, de "xy dátumtól érvénytelen". Ha most én megint munkába akarok állni, akkor ha kérik a TAJ számom, akkor azt adjam meg, amit tavaly kaptam? Lehetséges egyáltalán az, hogy egy embernek adjanak új TAJ számot? Ez nem olyan, mint az adószám, hogy életem során végigkísér?
2012. júl. 17. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

igen, azt a TAJ számot add meg!


"A Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ szám) egy személyi azonosító, amelyet a magyar állampolgár születésekor kap, és az - normál esetben - végigkíséri egész élete során."


minden, amit a témával kapcsolatban jó tudni :

[link]

TAJ kártya

2012. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. júl. 17. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!