Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan lehet végképp eltörölni...

Hogyan lehet végképp eltörölni az életbiztosítást?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt jóbarátom belerángatott egy életbiztosítási bizniszbe, barom módon bele is mentem, fizettem a havidíjat, majd kezdett teher lenni. Több, mint egy éve leállítattam, szüneteltettem a fizetést. Mit tegyek, hogy végképp eltöröljék azt az életbiztosítást és visszakapjam a pénzem?

2012. júl. 31. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Visszavásárlásnak hívják, amit szeretnél. Az erre vonatkozó táblázat (hogy mennyit kapsz vissza) valahol a kötvényben vagy a tájékoztatóban benne van.
2012. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez egy igazi jó barát lehet..


Vissza lehet vásárolni, de 2 év után szinte semmit nem kapsz vissza!

Egyrészt a tartam azért van hogy addig fizetni kell,nem erre találták ki,átgondoltan megalapozottan kell dönteni!

A biztosítók rendszerint az első két évben érvényesítik a költségeket, ezért ennyire rossz a visszavásárlási érték!

Próbáld fizetni ha tudod..

2012. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Felesleges fizetni a havi 20on ezres díjat, főleg, hogy képtelen is lennék. Ráadásul, nem kapok érte semmit, max. halálom után, de akkor már ellenőrizni sem tudom. :) Így jártam.
2012. júl. 31. 20:23
 4/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Minden szerződésnek van egy minimum díja, lehet, hogy nem kellene minden hónapban 20e Ft-okat fizetni, hanem meg lehet egyezni a biztosítóval (végül is nekik is érdekük), a hosszútávú megtakarítások 90%-a nem azért rossz , mert nem lesz benne elég pénz, hanem mert futamidő lejárta előtt megszüntetik az emberek,ahogy a kérdezőnek is mindenkinek az 1. gondolata a megszüntetés,miért nem lehet először leülni és átgondolni milyen lehetőségek vannak? Ez fáj mindenkinek?... vagy én nem értem. Bezzeg hitelt mindenki imád fizetni, ott nem probléma semmi, csak én érzem, hogy valami nem stimmel a pénzügyi kultúránkkal?
2012. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó! Felesleges fizetni!!! Jól bepalizott a "jóbarátom", nem tudom miért voltam olyan hülye, hogy beleugorjak. Már nem emlékszem az érveire, amire igent mondtam, de abszolute laikus vagyok az ilyen dolgokban és elveszek a biztosítások útvesztőjében. 2-3 hete kérdeztem rá, hogy mennyit kaphatnék, ha most megszüntetném a biztosítást, 125 ezer körül lenne a kifizetés, ami kb. a fele, amit befizettem már. Most nem tudom, de lehet, hogy 10-en év múlva visszakapom az egész befizetett összeget? Egyáltalán, megéri várni addig?


"mindenkinek az 1. gondolata a megszüntetés,miért nem lehet először leülni és átgondolni milyen lehetőségek vannak?"

Oké! Milyen lehetőségek vannak, úgy hogy jelenleg álláskereső státuszban vagyok és ennek a biztosításnak a fizetése az utolsó utáni gondom? Most szünetel szépen, mert jobban érdekel például az autóhitelem, amit "imádok" fizetni. Ha meghalnék, akkor már nem érdekelne az életbiztosításom, sem az autóhitelem. :) Most inkább a számláimat fizetném és ennék is, mint biztosítsam az életemet. De ha úgy van, nem tagadom, hogy nincs pénzügyi kultúrám. Ez az egész banki világ... Jobban szerettem a '90-es éveket, amikor még nem voltak ilyen pénzintézetek és még értettem is a dolgaimat. Azt nagyon nem szeretem, amikor mindenféle biztosító felhív, hogy mindenféle megtakarítást ajánljanak, meg hogy megoldják a pénzügyi dolgaimat. Ilyenkor udvariasan (de) elköszönök...

2012. aug. 1. 01:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Beszélj a barátoddal!


Ha még nincsen 2 éves a szerződés mond fel legalább visszaírják a jutalékát!

2012. aug. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Már nem dolgozik a cégnél és éppen külföldön van. Azt hiszem sokáig is marad (nem emiatt), éppen készül férjhez menni.
2012. aug. 1. 09:48
 8/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha lehetne tudni egy biztosító nevet és a megtakarítás fantázianevét, akkor utána keresek.
2012. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A biztosító neve: Generali A megtakarítás fantázianeve: Aranyszárny+Bónusz


Köszi, előre is!

2012. aug. 1. 17:35
 10/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

OVB?

Annyiból fontos lenne, hogy ők nem mindegy, hogy direkt Generalis üzletkötő kötötte vagy OVB-s, mert más módozat, de nagyjából ugyanazok a lehetőségek.


1.lehetőség:Díjcsökkentés, 2. év után, évforduló előtt 30 nappal be kell érkeznie a kérésnek. A minimális havidíjig csökkenthető, ez függ attól, hogy Generali vagy OVB-s szerződés.


2.szüneteltetés: ez ált. a 2. évtől szüneteltethető kb. fél évre, jelen szerződési feltételben amit találtam ez nem található meg, ezt meg kell kérdezni.


3.Díjmentesítés: 2. évtől kérhető. Nem kell fizetni a havi díjakat, viszont a költségeket vonják a benn lévő pénzből, cserébe kamatoztatják amennyire tudják. Amikor sikerül munkát találni, egy reaktiválással tovább lehet fizetni a megtakaritást.


4. Visszavásárlás, visszavásárlási tábla szerint, a benn levő összeg kb. 40-50%-a, ami kb évente 5%-kal növekszik

2012. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!