Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ebben az esetben mi fog...

Ebben az esetben mi fog történni? Visszamenőleg kifizettetik a TB-t?

Figyelt kérdés
Múlt év februárjában megszűnt a munkaviszonyom és nem fizettem magam után, mert külföldre mentünk férjemmel.(ott nem voltam bejelentve)Most megyünk vissza és szeretnék dolgozni bejelentve.Ha elkezdek dolgozni, leveszik a fizetésemből a TB-t, akkor is küldenek majd valamit, hogy fizessek visszamenőleg?Amúgy részletfizetést is lehet esetleg kérni?
2009. júl. 18. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Múlt év márciusától kellett volna önként fizetned a TB-járulékot (havi 4500 Ft-ot)...

Ez a mai napig -76500 Ft tartozás, mellette a késedelmi kamat és az esetleges büntetés. :[


Én a helyedben azt csinálnám, hogy ahogy visszajövök Mo-ra, azonnal önként bejelentkezem az APEH-nál (weboldalról letölthető az űrlap, postán is beküldheted) és ha önként kérem utólag a díj megállapítását, akkor talán nem lesz olyan nagy a büntetés!


De ezzel azt is rendezed, hogy az új munkahelyre nem "TB-csalóként" mész oda, hanem rendezett TB-viszonnyal!

Elég nagy égés lenne az új munkahelyen magyarázkodni, miért nem fizettél 1,5 évig TB-járulékot. 8-o


A részletfizetésről az APEH ügyfélszolgálatán tudnak felvilágosítást adni. (A TB-járulék adóként működik, tehát valószínűleg azok a szabályok vonatkoznak rá, mint az adókra.)

2009. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetted a TB-t akkor nem voltál jogosult az orvosi ellátásra...Én is külföldön élek,és nem fizetek otthon TB-t.Idén májustól egy formanyomtatvány kellett kitölteni amiben jelzed,hogy miért szünetel a TB. De nem kellett semmit fizetnem utólag...Mi utána jártunk,és annyi volt,hogy nincs jogosultságunk...Ha haza mentek,akkor attól a hónaptól kezdve fizesd,és onnantól újra jogosult leszel...
2009. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mi volt az a formanyomtatvány amit kitöltöttél?Azt is az APEH honlapjárol lehet letölteni?Mert akkor kitölteném, meg lenne magyarázva hogy miért nem fizettem otthon TB-t és nem kéne visszamenőleg fizetni.
2009. júl. 18. 19:43
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Mint írtam nem kell visszamenőleg fizetned...A nyomtatványt május végéig kellett leadni...

Itt megtalálod www.oep.hu ...

Mivel mi időben leadtuk,így azt nem tudom,hogy most ha elkésve adod le büntetést nem kell-e fizetned...Inkább olvasd át jól...

2009. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne ess kétségbe! Nem kell utólag fizetned. Nem vagy TB-csaló. Amikor hazajösztök, ki kell tölteni az apeh.hu-ról letölthető nyomtatványt és ha még nincs állásod onnantól kezdve fizeted a havi 4500 ft-ot. A nyomtatvány száma: 09T1011. Amikor elhelyezkedsz, újra kitöltöd ugyanezt a nyomtatványt és megszünteted az önkéntes járulékfizetést, mert onnan a munkáltatód köteles fizetni utánad. Tehát a 4500-at csak akkor kell fizetned, ha nincs bejelentett munkahelyed.
2009. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
19:57-es vagyok megint. Szóval nem az oep honlapján, hanem az Apeh honlapján van a nyomtatvány. Száma: 09T1011. Bármikor kitöltheted és leadhatod, de ha van lehetőséged, akár elektronikusan is beküldheted. Be kell írni mikortól akarsz fizetni és az Apeh egy határozat kíséretében megküldi a befizetési csekkeket. Bármikor ezt a bejelentkezést meg is szüntetheted ugyanezen a nyomtatványon és akárhányszor ki- és be jelentkezhetsz, ahogy éppen van v. nincs munkahelyed. Az a lényeg, hogy ha itthon vagy, valakinek fizetnie kell utánad minden napra: vagy te magad vagy a munkáltatód.
2009. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
szóval akkor nem vagyok TB csaló nem kell utólag fizetni...huh:)Köszönöm az infokat, megyek is és nézem a honlapokat és amint visszaértünk fizetem!:)
2009. júl. 18. 20:34
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Csak az köteles TB-t fizetni, akinek Magyarországon van bejelentett állandó lakhelye. Ha kijelentkezel és jelzed, hogy nem élsz Mo-n, azalatt nem is kell fizetned a TB-t. Viszont annak nagyon örülj, hogy nem büntettek meg, ugyanis a TB-t most már kötelező fizetni magad után, ha Magyarországon élsz és nincs munkahelyed. Mivel te nem szóltál, hogy nem ott vagy, akár küldhettek volna felszólítást is. Ezentúl csak annyi kell, hogy mielőtt elmész, szólsz és akkor nem kell fizetni. Ha leveszik a fizetésedből, akkor értelemszerűen nem kell külön fizetned, de ezt a munkaadódtól meg kellene kérdezni. Ha be leszel jelentve, nem kell külön fizetned havonta. Szerintem visszamenőleg nem kell fizetned, viszont ha ezentúl nem fizetsz és Mo-n élsz, akkor vagy nem látnak el csak ha kifizeted vagy bírságot szabhatnak ki rád bármikor. Ha elkezded most fizetni, akkor azokra a hónapokra biztosított leszel, amelyekre fizetsz.
2009. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A többieket azért kiegészíteném annyival, hogy csak akkor nem kell a külföldön töltött időre TB-járulékot fizetned, ha NEM UNIÓ-s országba mentetek...

UNIÓ-s országban (vagy Mo-on, vagy EU-országban) valahol kötelező fizetned a TB-t!


Amúgy mindenki könnyen megnézheti a TB-járulékait az OEP weboldalán, regisztrálni kell az Ügyfélkapuhoz egy belépési kódot (Okmányirodában személyesen intézhető).

Itt az Ügyfélkapu oldalán pontosan látszik, ha valakinek nincs rendezve a TB-je, vagy kiesett hónapjai vannak.

2009. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor ha eddig nem küldtek felszólítást, remélem ezután sem lesz gond, nem kérik majd visszamenőleg.
2009. júl. 19. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!