Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Pénzt szeretnék megtakarítani,...

Pénzt szeretnék megtakarítani, úgy hogy kamatozzon. Ki mit ajánl? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 16:46
1 2
 1/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
58%
Én azt ajánlanám, ami számodra a legmegfelelőbb, és személyre szabott.
2012. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Milyen távon akarsz pénzt megtakarítani?

Milyen célból? (Van konkrét cél?)

Milyen rendszerességgel?

Képes vagy évente mindig félretenni és nem nyúlni hozzá, hanem újra befekteteni az egészet, akkor is, ha kivehetnéd kamatostul? Csináltál már ilyet?

És ha nem férhetsz hozzá évekig? Képes vagy az elkezdett rendszeres befizetést folytatni?

Akarsz kockáztatni? Ha nem, milyen szintű garanciát vársz? Mekkora hozamot/kamatot vársz el?

Akarsz foglalkozni a befektetéseddel? Milyen gyakorisággal?


Stb.


Rengeteg kérdés, ezektől függ a válasz.

2012. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Jó lenne tudni,hogy van-e valahol bankszámlád meg hogy mennyi időre tudnád nélkülözni a pénzt (hogy nem nyúlsz hozzá)

Van itt egy jó betétösszehasonlító oldal,ahol a csúszkán beállíthatod,mennyi pénzt kötnél le,és kijelölheted mennyi időre. Nézz körbe,kicsit játszogass és tudd meg a lehetőségeket, elég könnyen kezelhető.Van több hasonló ilyen oldal a neten,de szerintem ez a legjobb és legteljesebb. Múlt héten én is nézegettem, általában a CIB lekötései a legkedvezöbbek.

[link]

2012. aug. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 viktor123456 válasza:
54%

hagyd a francba.

menj el politikusnak és lopj el mindent ahogy szokták.

2012. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

"hagyd a francba"

Svájci francba? :)


Pl. szoktak lenni bankoknál akciós betétek.

Csak figyelni kell hogy ne kössék valami feltételhez, pl. hitelkártya, vagy nagy értékű vásárlás.

a hátránya az hogy 1-2 évig nem nyúlhatsz a pénzedhez.


Lehet államkötvénybe, diszkont kincstárjegybe fektetni ami kb 1 havonta lejár kb 5-6% az éves kamat (kb mint egy sima bankbetét). Annyival jobb, hogy kb. 1 havonta felszabadul a pénzed.

Nekem is most ebben van.


Jobb, de biztonságos lehetőség nincs, mert akkor több lenne a gazdag ember.

2012. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

van olyan bankbetét is ,amit nem kell lekötni, (látra szóló) és kb 5% kamatot kapsz,,havi díj,feltétel nincs,ingyenes átutalások,csoportos megbízás,stb,a "Gránit Magas Kamat számlacsomag" [link]

Netbankon keresztül:


 Korlátlan számú belföldi forint átutalás indítás

 Számlainformációk lekérdezés

 Saját számlák közötti átvezetés

 Sárga csekk befizetés

 Betétleköté és –feltörés

2012. aug. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az Axa-nál ugyanez megvan csak 500e Ft felett 6,5%-t adnak, de az infláció 7%,tehát még ezzel nem hogy növekedne, a kamatadó levonása után csökken a pénz értéke, megtakarítást csak 10+ évben érdemes elkezdeni a kamatadó mentesség miatt.
2012. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kapo1588 ***** válasza:

hm azért ez így erős csúsztatás... az infláció jelenleg 5.8 % ami a legmagasabb az elmúlt pár évben.

az axánál 500 ropi felett a látraszóló kamat 5.5 % százalék. a lekötött régi pénz 6.48 % az új forrás 8.48 %

csak hogy ne féligaszságokat közölj...

2012. aug. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Köszönöm a kiigazítást, az 5,5 akart lenni, de elírtam, a 7-t viszont direkt írtam, mert az infláció a teljes cipőfűzőre is kiterjedő infláció, ám a mindennapos használati dolgok, élelmiszerek nem 5,8 %-on hanem jóval gyorsabban emelkednek. A lényegen nem változtat, bankba hosszútávon nem érdemes gyűjteni a kamatyadó miatt, mert ba**hatjuk a pénzünket.
2012. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
54%
Olvasd el Kiyosaky Cashflow c. könyvét és magad is rájössz mindenre.
2012. aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!