Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri életbiztosítást kötni?

Kapo1588 kérdése:

Megéri életbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés
A kérdés az hogy lehet e vele keresni. ok h előre mindent igérnek de van aki már 10-15 távlatban pozitívba jött ki?

2012. szept. 18. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze! Igaz, nem mindegy, hogy milyen típusú életbiztosítást kötsz, melyik cégnél. Én meg vagyok elégedve a sajátommal, nagyon is.
2012. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Megéri-e? 15 év múlva megtudod.

2 féle ember van, aki szereti ha elkápráztatják (havi 10e Ft-ból, 10 év múlva lesz 20M Ft-od) és van,aki tudatosan takarít meg, utánanéz több biztosítónál milyen lehetőségek vannak és ezek tudatában választja ki a neki szimpatikusat. Utóbbi tudja, hogy ha befizet 10e Ft-ot, akkor 10 év múlva,abból 100%-os biztonsággal max. 1.200.000 Ft-ja lesz, és a kamat/hozam a bónusz.


Ha utóbbiba tartozol megéri, ha előbbibe, akkor pedig megéri, csak te nem fogod így látni.

2012. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Ha valaki azt mondja neked, hogy add oda neki a pénzedet és ő majd vigyáz rá és gyarapítja, az tuti át akar aszni... :-P A biztosítók a leggusztustalanabb cégek a világon, legyél észnél velük!
2012. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az életbiztosítások célja nem a futamidő végi gyarapodás, soha nem is volt az a cél, ezt az emberek rosszul tudják s ez okozza a sok félreértést. Az életbiztosítások arról szólnak, ha veled mint biztosítottal a tartam közben történne valami, kvázi meghalsz, akkor az akkor aktuális biztosítási összeget a családod megkapja. Ha a célod nem ez, hanem az, hogy a megtakarításod gyarapodjon, akkor nem biztosítást kell kötni, hanem a pénzt be kell fektetni.
2012. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

így van, utolsónak igaza van. Sajnos nagyon sokan úgy kötnek biztosítást, hogy utána sem néznek, hogy hova fektetnek be pénzt. Sajnos el kéne olvasni. Azt tapasztalom, hogy MO-n a pénzügyi kúltúra = a 0-val. 40-50 éves embereknek sincs fogalmuk a biztosítás jelentőségéről. És nem sértésnek szánom, csak a tapasztalataimat mondom el. Ügyfélszolgálaton dolgozom az egyik biztosítónál, sajnos volt, aki sírva jött be, a szívem megszakad, de nem tudok segteni, sajnos korábban kell gondolkodni, vagy nem 5-6 év múlva eszmélni.

Páromnak is van, nem Unit linked, hanem vegyes, nincs akkora hozama, nem is nagy összeg, kb. 9800 forint, még 7 év, de tudom, hogy azt a 9800 forintot nem tenném el. Igen, van kockázati része is, amit nem fogok visszakapni, csak egy részét, de így is megéri, mert addig is biztosítva van a párom. 25 éves vagyok, ha lenne havi 50.000 megtakarításom, ami sehova nem kell, havi 25 ért biztos nyitnék egy UL biztosítást, a maradékot esetire tenném be, és figyelném, hogy gyarapodjon.

És ami szerintem a legnagyobb baj: a mai tanácsadóknak sajnos nem az a lényeg, hogy valóban a megfelelő biztosítási védelmet adják el az embereknek, hanem a minél nagyobb jutalék, és ezért mindenre képesek és sajnos ezért meggyengült az emberek bizalma. Illetve mindenkit felvesznek már, akinek van érettségije :( Jó szakma ez, de sokszor nincs mögötte semmilyen szakmai tudás sajnos :(

2012. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!