Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Otthonbiztosítás? Melyiknél?...

Otthonbiztosítás? Melyiknél? Ajánlanátok egy jót?

Figyelt kérdés

A következő a gondom:


Van lakásbiztosításom évek óta XY-nál, na de egy katasztrófa, amit művel, ugyanis addig vagyok csak jó ügyfél, amíg tejelek, de ha már káresemény történik, akkor minden lehetséges eszközzel próbálnak kibújni a fizetés alól (már 2x is volt olyan, hogy azt válaszolták, hogy "jaj nagyon sajnálják, de pont arra nem vonatkozik", miközben meg hogyne vonatkozna, aztán amikor ezt visszaírtam nekik konkrét ÁSZF-pontokra hivatkozva, na akkor nem tudtak mást tenni, belátták, hogy a franc esne bele, itt bizony fizetni kell(ene), na de jött a csavar, és gyorsan felmondták a szerződést.


Persze ettől még 30 napig köti őket a szerződés hatálya, na meg amúgy is, a káresemény még bőven a biztosítási időszak alatt történt, szóval hiába mondták fel na, max ebből akkor pereskedés lesz. Szóval szép egy társaság, ennyi. Ha nem vagyok nekik nyereséges mert több lenne a kifizetendő kár, mint amit beszednek évente a lakásbiztosításomból, akkor mindjárt felmondják. (kérdeztem távoli biztosítós ismerőst, és azt mondja, h nanáá, ez úgy megy, h összeadják az éves befizetett díjakat, és ha túl megy a kárkifizetés azon, amit évente nyernek rajtam, akkor hops felmondják, hiszen nem akarnak veszteségesek lenni. Na ez itt magyarország ugye, itt lehet ilyet.


Ezek után a kérdésem:


Tud-e valaki NORMÁLIS biztosítót ajánlani (otthonbiztosításra tehát!!! más most mindegy), amelyikkel már volt pozitív tapasztalata és tényleg korrektül intézi a káreseményeket is, nem csak a pénzbeszedés megy napra pontosan :D

Valakinek ötlete, tapasztalata?

Megköszönném!



2012. okt. 20. 05:53
1 2
 1/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Aegon
2012. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szintén az Aegont ajánlanám!
2012. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi, megnézem akkor azt!
2012. okt. 21. 21:33
 4/14 anonim ***** válasza:
miért pont azt ajánlottátok?
2012. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Mert eddig még sohasem találkoztam olyannal, hogy jogos kárigényt ne fizettek volna ki. Természetesen emiatt fontos, hogy jól legyen megkötve és tudjuk is mire fizet.
2012. okt. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Figyeljetek, természetesen "jól" van megkötve a mostani is!


Nem erről van szó. Hanem arról, hogy a kedves biztosító minden eszközt bevet, hogy elkerülje a jogos kárigény kifizetését. És amikor már nem tud tovább hülyére venni, mert szembesítem azzal, hogy az ÁSZF 5.2.8 pontja szerint igenis kell fizetnie erre meg arra, akkor durr, belátjuk, hogy itt bizony gáz van, és fizetniük kéne. Na aztán eddig volt már 2 ilyen eset a kb 5 év alatt (üvegtörés pl), még azzal is próbáltak lerázni, holott világosan le van írva, hogy igen, még a különleges üvegekre is kötöttem, na de egyértelmű a helyzet: NEM AKARNAK FIZETNI.

Egyik alkalommal még azt a trükköt is bedobták, hogy csak eredeti számla alapján tudják kifizetni, na oké, elküldtem nekik, erre meg semmi reakció, amikor meg számon kértem őket, akkor letagadták, hogy elküldtem volna. Csak rácsesztek, mert én meg bescanneltem a számlát, na aztán a PSZÁF-hez fordultam, és jéééééé, akkor aztán szó nélkül, de azonnal utalták a pénzt !! Értitek? Azonnal!


Na erről ennyit, szóval nem arról van szó, hogy rosszul vagy jól van megkötve a szerződés, hanem arról, hogy úton-útfélen próbálnak átcseszni, és csak akkor fizetnek, ha már teljesen sarokba szorítom őket jogilag, és látják, hogy na ez most elkerülhetetlen kifizetés lesz akkor.

Eeredmény: így viszont nem okés már, ha az ügyfél nem teljesen fogyatékos, mert így fizetni kell a jogos kárigényre ... végkifejlet: indoklás nélküli felmondás.

Még jóóóó ...


Egyébként teszek rá, kiírom, ugyanis tudok mindent bizonyítani, szóval ezzel nem követek el semmi rágalmazást:

Az Allianzról van szó, azok ilyen mocskos banda, hogy ha nem személyesen és 2 tanúval meg eredetiben lepecsételtetve vetetek át egy iratot, akkor még azt is letagadják, hogy én egyáltalán kárigénnyel éltem volna feléjük.

Undorító banda na !!!

2012. okt. 22. 08:31
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudjátok mi a nagy ravaszkodásuk még?

Ugyanis ezzel is próbálkoztak már:


Kijön a kárszakértő, jegyzőkönyvet vesz fel, na de persze azt úgy írja meg, hogy az alapján ne kelljen fizetnie a biztosítónak, mert szándékosan ferdít benne egy csomó dolgot. Amikor meg rászólok, hogy na hééé megálljon a menet, így ezt én nem írom alá, mert köze sincs a tényleges helyzethez, akkor meg jönnek azzal, hogy én nem akarok együttműködni a biztosítóval, márpedig ez szerződéses kötelezettsége az ügyfélnek káreset kapcsán.

Étitek ezt? Ha nem írom alá azt, amit ők akarnak (és ami alapján tulképpen akkor szándékosan félrejegyzőkönyvezik , hogy ne kelljen fizetni), akkor "nem működök együtt", és jött már ilyen levél tőlük, hogy együttműködés hiányában megszüntették a kárigényem elbírálását.


Jajjj, és még annyi de annyi apró kis mocskos húzást tudnék mesélni, amit ezek már elkövettek ellenem, hogy soha nem érne véget. de bezzeg az jó, hogy havonta igen sok ezret ott hagyok a semmire náluk, ugye casco, kötelező, lakás ...

2012. okt. 22. 08:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de ha vesztegséges vay a biztosítónak,miért kellene a szerződésed megtartania? A biztosító nem jótékony szolgálat. Befizetsz 2év alatt 50000Ft-ot,de elvárod,hogy neked ezért cserébe kifizessenek összesen több százezret?
2012. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Bizony elvárom!

Tán havi egy kocsi árát kéne kifizetnem ahhoz, hogy lehessen érvényes cascom? Ugye érted a helyzetet?

És akkor azt is érted, hogy mennyire abszurd, amit írtál. Egy biztosítás mindig kockázat (de csak nekik, ugyanis én fixen fizetek!!!).

Nem ?

2012. okt. 28. 12:55
 10/14 anonim válasza:
Persze, hogy elvárja, mert a biztosítónak az a dolga, hogy fizessen. Én a Fundamentát ajánlom, a miénk ott van és már többször szó nélkül kifizette a kárt.
2012. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!