Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen gázkazánt (kombi)...

Crash13 kérdése:

Milyen gázkazánt (kombi) ajánlanátok? Tapasztalatok, árak, fogyasztás, megbizhatóság.

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem Ariston turbós kombi kazánom van. Lehet, hogy valaki szerint gagyi márka, de én meg vagyok vele elégedve. Lassan 5 éves és még semmi baja nem volt eddig (évente karbantartatva). Csendes, éjjel sem zavaró, nálam az egyik hálóval szomszédos fürdőben van felszerelve. Zárt égésterű, így nem kell szénmonoxid mérgezéstől félni. IPX5D elektromos védettségű, tehát közvetlenül a kád fölé is szerelhető, nem kell félni, hogy ha a gyerekek véletlenül rálocsolják a vizet, akkor áramütést szenvednek. Digitálisan állítható a fűtő- és a használati meleg víz hőmérséklete. Ez abból a szempontból is biztonságos, hogy nem kell félni, hogy a gyerekek leforrázzák magukat, ha véletlenül teljesen megnyitják a meleg víz csapot. A csap megnyitása után néhány másodperc múlva már rendelkezésre áll a beállított értékű víz. Én 5 éve kb. 160-170 ezer forintért vettem (bruttó), ebben benne volt 2 év garancia. Fogyasztással kapcsolatban nincs viszonyítási alapom, mert ez az első kazánom (előtte házközponti fűtéses házban laktunk). 90 négyzetméteres házat fűtők vele havi 14 ezer forintos gáz átalánnyal (télen: 20-22 °C-ra van állítva a termosztát). Ebben benne van a konyhai tűzhely fogyasztása is.
2012. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még egy plussz az Aristonnak, nekem egy kondenzációs kombicirkóm van időjárás követővel, 110 m2 22,5 fokon 15eFt-os általányra jön ki, melegvízzel, és tűzhellyel.


Eddig nem volt vele gond, szervizes csak a karbantartáskor látta, korrektek, gyorsak (Alfa Klán).

2012. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!