Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha ma befizetem a TB-m 6390...

Ha ma befizetem a TB-m 6390 Ft-ot és egy hét múlva bejelent a cég akkor egy hónapra két befizetés érkezik?

Figyelt kérdés

Vagy hogy működik ?

Érdemes várnom egy hetet és csúszok egy picit ? vagy akkor késedelmi kamatot számítanak majd fel?


2012. nov. 7. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A TBt utólag kell fizetni. Most november 12-ig az október havit fizeted.

Ha csúszol a befizetéssel, késedelmi kamatot számítanak fel (a következő év szeptemberében és nov.15-ig kell megfizetni)

2012. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy 12.éig lehet befizetni és engem körülbelül 15.én vagy utána 1-2 nappal jelentenének be.


Melyik éri meg jobban ? Jövőre fizetni késedelmi kamatot és most elrakni a 6400Ft-ot vagy befizetni és ha a cég is fizet utánam erre a hónapra akkor esetleg jövőre beszámítják

2012. nov. 7. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha téged pl. 17-én jelentenek be, akkor a következő hónapban te befizetsz 213x16 forintot (amíg nem voltál bejelentve) a cég pedig 17-től fizet utánad.

Pont ezért kell utólag fizetni, mert 12-én már bőven tudod, hogy az előző hónapban hány napra kell magad után rendezned a TBt.

Amit most befizetsz, az az októberi hónapra szól, nem a novemberire és akkor pedig nem dolgoztál.

2012. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!