Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egy biztosítónál kötött...

Egy biztosítónál kötött életbiztosítás ami 10 évre szól, de hamarabb lett fel bontva fel számíthat-e 10 év kezelési költséget jogosan?

Figyelt kérdés
A szerződésem 5év után bontottam fel!

2012. nov. 12. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Fel.
2012. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, jogosan. És ezt valószinűleg te is aláírtad a szerződésben.
2012. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen jogosan számol fel kezelési költséget! A szerződésed 10 évre szólt, te felbontottad, azaz jogos a kezelési költség levonása. Az ilyen életbiztosítás kötésénél direkt felhívják rá a figyelmed, hogy ez hosszútávú megtakarítási forma, minimum 10 évre szól. Ha előbb bontod fel, a kamatokat sem kapod meg+kezelési költséget kell fizetned a biztosítónak.
2012. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Három okból vonnak le ilyenkor sok pénzt.


1. A biztosító szeret sok pénzt keresni (sok embernek csak ez jut el a tudatáig, pedig valójában a biztosítóknak nem jó a rengeteg idő előtt felmondott biztosítás, bonyolult okokból)

2. Az ügynöknek előre fizetik ki a jutalék legnagyobb részét, és 2 év eltelte után már nem követelik tőle vissza.

3. Ez az egyik lényege a kötött hosszú távú megtakarítási programnak. Annak érdemes ilyet kötnie, aki magától nem lenne képes ennyi éven át ilyen következetesen takarékoskodni. Én pl. azért kötöttem anno 43 év fix tartamra szóló biztosítást, mert tudom, hogy nyugdíjas koromban szükségem lesz a pénzre, ha végigfizetem, korrekt hozammal növelt összeget kapok, ha idő előtt felbontom, akkor meg nagyot bukom, és pont ezért nem fogom fölbontani.


De egyébként egyszerűen azért jogszerű, mert aláírtál egy szerződést, és megkaptad a hozzá tartozó feltételeket (Ugye? Mert ha nem, akkor mindjárt más a helyzet).

2012. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsóval tökéletesen egyetértek, egy hiba van, 3 évig vonják vissza a jutalékot a tanácsadóktól az esetek 95%ában. Ügyfélszolgálaton dolgozom, innen tudom.
2012. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cégtől függ. Én is közvetítő vagyok (függő), az én szerződésem szerint csak 1 évig írnak vissza 100% jutalékot, a 2. évben egy részét, utána semmit.
2012. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!