Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha lejárt az első 1 év akkor...

Ha lejárt az első 1 év akkor utána mikor válthatunk biztosítót? (autó)

Figyelt kérdés
Szeptemberben volt 1 éve,hogy megvettük az autót. Akkor azt mondták,hogy ha lejár az 1 év utána bármikor lehet majd váltani.Hogy is van ez? Mert most meg már azt mondják,hogy a vásárlás napjától függ.Az az évforduló és csak akkor lehet.
2013. jan. 3. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vásárlás (biztosításkötés) napja az évfordulód. Ez előtt legalább 30, legfeljebb 60 nappal kell felmondanod a meglévő biztosításodat az évforduló napjának a hatályával. Az évforduló előtt legfeljebb 30 nappal kötheted meg az új biztosítást (a kockázatviselés kezdete az évforduló napja). Tehát ha mondjuk szeptember 15 az évforduló, akkor július 15-augusztus 15 között kell felmondanod a meglévő biztosítást, és augusztus 15-szeptember 15 között kell megkötnöd az újat. Az évközi évfordulós váltáshoz ugyanúgy használhatod az internetes alkuszokat, mint az év végi váltáshoz (netrisk, biztositas.hu stb).
2013. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. De én arra vagyok kíváncsi,hogy pl. szeptember 15 és szeptember 15-e között mondjuk februárban válthatok-e? Vagy ha nem is váltok biztosítót,ott amelyiknél vagyok azt módosíthatom-e,h félévente vagy évente vagy ahogy akarom fizetni?
2013. jan. 5. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
A fizetési rendszerességet a legtöbb biztosítónál lehet módosítani, de az a biztos, ha náluk megkérdezed. Viszont felmondani csak akkor lehet év közben a biztosítást, ha az autót eladod vagy végleg kivonatod a forgalomból. Ha csak simán nem fizeted, és ezért a biztosító mondja fel a biztosítást, akkor viszont ha újat kötsz, akkor arra az időre, amíg nem volt érvényes biztosításod fedezetlenségi díjat kell fizetned, ami elég magas összeg is lehet (havi többtízezer).
2013. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. jan. 5. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Megszüntették az egységes év végi biztosítási évfordulót, a kötelező váltás meghatározó dátumát. Ezek után a szerződések évfordulója a tényleges adásvétel dátuma.

Ha szeptemberben akárhányadikán vetted a gépjárművet az lesz az évfordulód napja. Felmondani a szerződés írásban vagy faxon lehet általában a biztosítónál 30 nappal az évforduló előtt. Ha ez nem történik meg, akkor az szerződés újabb egy évvel meghosszabbodik.

2013. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az érthető választ.
2013. jan. 19. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!