Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Magyar állampolgárként hogyan...

Magyar állampolgárként hogyan fizethetek Németországban nyugdíjjárulékot? Mi szükséges hozzá és hogyan tudom elintézni?

Figyelt kérdés
59 éves lesz az apukám és Magyarországon nem számíthat nyugdíjra, így gondoltam kint fizetném neki (én itt dolgozom)a nyugdíjkorhatárig !

2013. jan. 12. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Németországban az fizet(het) nyuhdijjárulékot, aki OTT dolgozik.

Ami szóba jöhetne, az a Privátrente, majdnem minden biztosítónak van megfelelö csomagja.

2013. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, az elsö mondatot úgy értsd, hohy mindenki csak saját maga után fizethet, más helyett nem.
2013. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy csak ő saját maga fizetheti ! Ha rendelkezne bejelentett lakcímmel akkor megteheti ? Mert ez megoldható lenne, nálam ! Az érdekelne, hogy ezt hogyan tudnánk elintézni ?
2013. jan. 12. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha bejelentett munkahellyel rendelkezik ott, akkor igen. A privát minden esetben megy.
2013. jan. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!