Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi nyugdíjjárulékot...

Mennyi nyugdíjjárulékot kellene fizetni ahhoz h nyugdíjas koromra ne 30-50 ezres nyugdíjam legyen hanem mondjuk 130-150. 000?

Figyelt kérdés
A szüleim végigdolgozták az életüket de sajnos minimálbér után fizették nekik mindenhol a nyugdíj járulékukat és így most éppen hogy csak ki tudnak jönni belőle havonta. Kiváncsi lennék h akik "jó" nyugdíjat akarnak kapni azoknak mennyit kell havonta befizetni? egyáltalán saját számlán takarékoskodjak a befizetett nyugdíjjárulék mellett vagy magasabb összegű járulékot fizessek?
2013. jan. 5. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem.

Neked már egyáltalán nem lesz nyugdíjad.

2013. jan. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ne legyél már hü.lye!

Amit befizetsz, azt elnyeli az állam!


Kizárólag saját, elkülönített -külföldi- bankszámlára utalj!!!

Az ott lesz öreg korodban is.

2013. jan. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Egyfelől magadnak takarékoskodj, másfelől meg ha teheted külföldre fizess járulékokat,addig amíg itthon azt sem tudják garantálni hogy egyáltalán lesz nyugdíjad.


Sajnos ez a szomorú magyar valóság...

2013. jan. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1#-es pont ez akartam írni....
2013. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom miert biztok ennyire kulfoldben, ott is kib@szott nagy gaz van a nyugdijak fentarthatosagaval.
2013. jan. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nyugdíj cunamiról részletesebben:

[link]


Az USA egyébként 2 éve lazított is foglalkoztatási politikáján és nyitott a bevándorlók felé a hatás csökkentése érdekében.


Elsősorban az öngondoskodás lehet egy stabil összeg, amit magunknak gyűjtünk és fektetünk be a korhatár eléréséig.


Ugyanakkor a külföldi országok közül jó néhány kedvezőbb induló pozícióban a nyugdíj cunamival kapcsolatban, mint Magyarország, ahol már évek óta tudjuk , hogy a pl. a mi generációnk problémás lesz, illetve ki is lett jelentve a jelen (értsd évekkel ezelőtti, ami azóta nem hogy javult, hanem romlott) állapotok mellett, a fenntarthatatlanság és a biztosíték hiánya.


Én speciel 4 éve már Svájcba fizetem a járulékaimat, de onnan még ilyen információval nem állt elő a kormányzat, hogy aggódni kellene a 30-35 év múlva esedékes kifizetések miatt, annak ellenére,hogy a mostani nyugdíjasok sem a fent említett 30-50 ezres összegeket kapják jelenleg.

2013. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat.. hasznosak voltak... de hogyan lehet külfödre fizetni a járulékot? egyszerű bankszámla nyitás és utalás a külföldi pénzintézetnél vagy kérni kell valahol h ne itthon fizessek nyugdíjat hanem külföldre? tudom nagyon sötétnek tűnök de sajnos ezzel nem vagyok tisztában.. :)
2013. jan. 5. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:
már most sincsenek 30-50 ezres nyugdíjak, később sem lesznek!
2013. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindennap 1000Ft elraksz egy borítékba. S majd amikor nyugdíjas leszel szép is összeg lesz benne.
2013. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha vállalkozol külföldre alapítod a céged, vagy egyszerűen csak külföldi munkáltatónak dolgozol.


Végülis sok esetben itthon is így van (lásd multik esete), csak épp itthonra fizeted a járulékot ugyanazért a munkáért, 5-öd annyi bérért.

2013. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!