Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Munkaügyi hivatalba, hogy...

Munkaügyi hivatalba, hogy regisztráljam magam, hogy a TB-m rendezve legyen?

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok, csak érettségim van. Múltkor oda mentem, hogy regisztrálni szeretnék, mire elküldtek, és azt mondták, menjek és rendezzem a TB-met, a regisztráció nem lényeges.

Mint kiderült: nagyon is fontos. Mert ez által tudom bizonyítani, hogy munkanélküli vagyok, keresőképtelen, és még segítséget sem kapok - azt se tudom, a TB-t miből fizetném?!-

Tehát a kérdésem: hogy ne küldjenek el újból! Mit kell mondanom?


2013. jan. 14. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy te most itt regisztrálsz aztán kész.

A TB-t pedig az önkormányzatnál lehet igényelni.

2013. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de tuti, hogy nem küldtek el onnan téged... Max felhívták a figyelmedet, hogy az álláskeresői regisztráltság nem jár azzal, hogy rendezett legyen a tb-d.

Ha regisztráltatni akarsz, akkor bemész, és mondod, hogy miért jöttél. Majd kapsz egy igazolást, és azzal átmész az önkormányzathoz, és ha szerencséd van, az önkormányzat átvállalja a tb-d.

2013. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Időpontot kaptam egyenlőre, nem vagyok még regisztrálva.
2013. jan. 19. 17:34
 4/4 anonim válasza:
Mivel keresőképtelenséget is említ, gondolom arra vonatkozott ez a megjegyzés, hogy először a TB-nél jelentkezzen be, hogy keresőképtelen lett. A táppénzt ugyanis a TB fizeti.
2013. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!