Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kotelezo a TB-t fizetni, ha...

Lencsii kérdése:

Kotelezo a TB-t fizetni, ha kulfoldon tartozkodsz egy evre? Ugy hogy kulfoldon nem fizetek egeszsegugyi biztositast.

Figyelt kérdés

Au-pairkent dolgozom amsterdamban, es most jutott eszembe hogy lehet hogy MO-n kene TB-t fizetni.

olvasgattam jogszabalyokat es ezt talaltam:


Szünetel a biztosítás:

a.) a fizetés nélküli szabadság ideje alatt, kivéve

– ha a fizetés nélküli szabadság idejére gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély vagy gyermeknevelési támogatás kerül folyósításra.


– a fizetés nélküli szabadságot tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermek ápolása címén veszik igénybe..

b.) az igazolatlan távollét időtartama alatt,

c.) a munkavégzési (szolgálatteljesítési) kötelezettség alóli mentesítés ideje alatt, kivéve ha a munkavégzés alóli mentesítés idejére a munkaviszonyra vonatkozó szabály szerint átlagkereset jár, vagy munkabér (illetmény), átlagkereset (távolléti díj), táppénzfizetés történt,

d.) az előzetes letartóztatás, szabadságvesztés tartama alatt, kivéve, ha a letartóztatottat az ellene emelt vád alól jogerősen felmentették, vagy a büntetőeljárást megszüntették, továbbá, ha az elítéltet utóbb a bíróság jogerősen felmentette,


e.) az ügyvéd, a közjegyző, a szabadalmi ügyvivő kamarai tagságának szüneteltetése alatt,


f.) az egyéni vállalkozói tevékenység szünetelésének ideje alatt.


itt: [link]



#TB #társadalombiztosítás #külföldön tartozkodás TB #kötelező TB
2013. márc. 10. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Rád nem az vonatkozik, amit bemásoltál.

Ha van itthoni lakcímed és nincs kint bizt.jogviszonyod, akkor fizetned kell.

[link]

Kizárólag egészségügyi ellátásra jogosultak

Egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség rész

2013. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor én aupair voltam, rám kötött a család biztosítást, sőt minden aupairre, akit ismertem. Ha viszont ilyened tényleg nincs, akkor fizetned kell.
2013. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!