Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az egeszsegugyi jarulekot ki...

Erika1986 kérdése:

Az egeszsegugyi jarulekot ki kell-e visszamenoleg fizetnem, ha kulfoldon kezdtem el dolgozni 2010 marciusaban, de csak szeptemberben tudtam lemondani az APEH-nel a havi jarulekfizetest?

Figyelt kérdés

Marciusig ki van fizetve, de tudomasom szerint a kulfoldi munkavallalas megkezdesenek idopontjatol nem kell jarulekot fizetni Magyarorszagon.

Most pedig megkaptam az elszamolast, hogy aprilistol szeptemberig fizessem ki a tb. jarulekot.

Koszonom a segitseget!


2010. okt. 13. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Na ebben jártas vagyok,mert én is végig csináltam.Amikor én kijöttem külföldre szóltak,hogy mindenképpen kérjek ideiglenes fizetési megszüntetés a TB.vel kapcsolatban..Mert ha elmulasztom akkor akár 100.000 forint pénzbírságot is fizethetek.Én amint kijöttem rögtön írtam is,és pár hét múlva meg is kaptuk a határozatot,hogy tudomásul vették,így szünetelve van..Így nekem nem kell fizetni,de ha ezt nem tetted meg akkor valószínű,hogy a felszólításon lévő összeget rendezned kell..
2010. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Még valamit.Az adóbevallást is csináld meg ha év közben mész külföldre,mert egy ideig otthon dolgoztál az adott évben..Ha teljes évet vagy kint,és kint adózol akkor már nem kell...Csak az első évnél...A te esetedben kell mert januártól márciusig otthon voltál,és addig otthon vagy adóköteles..Csináld meg,mert ez is 100.000 forint pénzbírsággal jár..
2010. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mar tavaly november ota kulfoldon tartozkodtam, csak iden marciusban alltam munkaba, de a tavalyi evre meg van az adobevallasom.

Koszonom szepen a segitseget, igen gondoltam hogy igyis ugyis az lesz a vege, hogy ki kell fizetnem.

Ennek ellenere az ugyintezo holgy nem igy tajekoztatott amikor szemelyesen bent voltam szeptemberben, dehat ez mar egy masik kerdes lenne.

Koszonom megegyszer!

2010. okt. 13. 13:19
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Megint én vagyok..Azt,hogy nem tájékoztattak az nem volt más,csak egy kis kitolás a részéről..Engem a családi pótlékkal csaptak be,jobban mondva félre informáltak..Amikor kijöttem a fiam 13 éves volt..Régen postai úton kaptam a családit,de a külföldi "költözés" miatt ez már nem volt jó megoldás.Ezért írtam egy kérvényt,hogy ezentúl folyószámlaszámra küldjék a családit,mert (én bolond őszintén megírtam) külföldre mennék dolgozni,és a gyermek oda fog iskolába járni..Fél évig csak levelezés zajlott,hogy ugyan már,hol van a családi pótlék?Miért nem utalják? Majd meglepetésemre jött egy határozat,hogy nem kapok családi pótlékot,mert ha külföldön tanul a gyerek és a gyámja is kint van nem jogosult rá..Fellebbezés helye nincs,és visszamenőleg sem kérhetem...Mivel laikus vagyok a törvényekben így elhittem,és "lenyeltem a békát"..Később kértem itt kint családit,ahol rögtön megkaptam indoklás az volt,hogy alanyi jogon jár..És kapaszkodj meg..Itt kint világosítottak fel,hogy otthon is járt volna alanyi jogon és kérhettem volna forintban vagy fontban...Átvágtak! Mert nem zárja ki ha egy gyerek külföldön tanul,hogy ne kapjon...

Akkor ne csodálkozz,hogy ne világosítanak fel,hogy bizony a TB-t is kérvényezni kell ha szüneteltetni akarod...Egyszerűbb megbüntetni az embert,mint felvilágosítani..

Sajnálom,hogy te is hasonlóképpen jártál...

2010. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldön dolgozol, és ott vagy biztosítva, neked kell bejelentened, hogy van biztosításod kint, és így itthon nem kell fizetned a TBt. Ha itthon kapsz munkát, akkor a munkáltató jelenti be az APEHnak, és az alapján szüntetik meg a fizetési kötelezettséget. Megpróbálhatod a visszamenőleges bejelentést, hogy a változás bejelentőn a kinti munkábaállásod napjával jelented ki magad a tb fizetési kötelezettség alól (habár törvény szerint erre csak 15 napod lenne, de kérelmezheted, hogy méltányossági alapon visszamanőlegesen vegyék figyelembe a bejelentésedet, és töröljék a fizetési kötelezettségeded a biztosításban töltött időre)

A családi pótlék valóban nem jár, ha 3 hónapnál hosszabb ideig külföldön tartózkodik valaki, viszont az az egk állampolgár, aki 3 hónapnál hosszabb ideig tartózkodik Mo-n, jogosult a családi pótlékra (alanyi jogon) Ha valaki Mo-ról költözik ki 3 hónapnál hosszabb időre egk tagországba, akkor ő nem Mo-n, hanem a célországban lesz jogosult a családi pótlékra (alanyi jogon) az egks jogharmonizáció következtében.

2010. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!