Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kb. fél éve nem fizetem a...

Kb. fél éve nem fizetem a TB-t mert nincs munkahelyem, mennyibe fog kerülni az utólagos ára?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
6000 Ft körül van egy hónapra. Miért nem jelentkeztél be a munkaügyi hivatalba?
2013. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Biztos bejelentkezett, csak ők is 3hónapig fizetik, utána magának kell. Én most keresem hogy hol kell bejelenteni...
2013. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha volt legalább 45 nap munkaviszonyod, akkor a mv. megszűnése után 45 napig még nem kell fizetned.


Tavaly havi 6390 (napi 213),

idén havi 6660 (napi 222) a fizetendő összeg.

[link]

(egészségügyi szolgáltatási járulék)

2013. márc. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 CODE3 válasza:
50%
Visszamenőleg nem kell, ha idő közben voltál kezelésen akkor ki lesz számlázva :S, a lakhely szerinti illetékes társadalom biztosítónál tudod intézni a bejelentést és ott adnak csekket is a fizetésre havonta.
2013. márc. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
A területileg illetékes NAV-hoz kell elmenni,ki kell tölteni egy nyomtatványt,azt benyújtod,és akkor már adják is a csekket.(Nem tudom,hogy aki azt a tanácsot adta,hogy a TB.-hez menj,miért tanácsolja,én debreceni vagyok,és a NAV-nál intéztem).Nagyon sok ember nem jelenti be magát és nem is fizeti,de ha valami módon a NAV látókörébe kerül az ember,pl.orvoshoz kell mennie,hát ráverik kamatos kamattal,késedelmi pótlékkal,és kimehetnek a lakásra foglalni,valamint az adósság hátralék örökölhető.De hát ha nincs munkája az embernek,miből fizessen?!Ez a piszkos nagy helyzet!Ha a munkaügyi központtól nem kapsz ellátást,menj az illetékes szociális osztályra és kérd meg a szociális segélyt,ami havi 22.800 Ft.és akkor nem kell fizetned.Ha jogosult vagy rá egyáltalán,ott majd megmondják.
2013. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Azt még hozzáteszem,hogy ha fél évig nem fizetted,akkor előbb a munkaügyi központba,illetve a szociális osztályra menj,hátha valamelyik helyen sikerül valami ellátást kapnod,és akkor nem kell fizetned,s akkor ne is menj a NAV-hoz,nem kell,hogy felhívd magadra a figyelmet.
2013. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

4-es:

Ó, hogyne kéne...

Én több évig nem fizettem, mert nem volt miből, orvosnál egyszer sem voltam, majd kaptam a levelet hogy elmaradásom meg kamatom van. Ez kamatostól közel 300 000 forintra rúgott, visszamenőleg.

2013. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
89%

Ja és a 6. eszembe juttatta:

Elvileg az önkormányzatnál adhatnak olyat, hogy egy évig ők fizetik (sajnos nem visszamenőleg, azt ki kell fizetned ha tetszik ha nem) ha tudod igazolni, hogy rá vagy szorulva.

Ehhez jövedelem igazolás kell azoktól akikkel együtt élsz, iskola látogatási gyerektől, számlák stb, de ha bemész ott úgyis elmondják.

2013. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
89%

Csak azt szeretném elmondani, hogy én hogyan csináltam. Bementem az önkormányzathoz, hogy az ingyenes orvosi ellátást szeretném igényelni. (biztosan van más megnevezése, én így mondtam a portán, és tudták hova küldjenek) Ott kitöltöttem egy papírt, lényegtelen volt, hogy hányan élnek velem egy lakásban, mert ha nincs gyerekem vagy férjem, akkor egyedülállónak számítok, akkor is, ha a szüleimmel és a testvéreimmel élek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a rászorultsághoz nem számít az ő keresetük. Na ehhez az önkormányzati papírhoz kellett kérnem egy igazolást a munkaügytől, hogy nem kapok tőlük semmilyen segélyt. (nem is vagyok regisztrálva ott) Ezzel a két irattal sikerült is elintéznem. Egy héten belül megkaptam a levelet, hogy egy évig az önkormányzat fizeti a tb-met, ezt egy év után, ha szükséges, meghosszabithatom .

Még mielőtt valaki esetleg nekem esne, hogy ez nem így megy, szólok, hogy nekem bizony így ment :) meg kell próbálni és kész.

2013. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
75%
Igen, ennyire egyszerű. Azért mondtam a keresetigazolást mert férjnél már számít, nálunk számított.
2013. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!