Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen összegű a bírság abban...

Milyen összegű a bírság abban az esetben, ha valaki nem jelentkezik ki az oepnél külföldre költözés esetén?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem jelentkezik ki, külföldre megy, ahol van biztosítása, de szeretné rendezni a papírjait, a külföldi biztosítását tudja igazolni a tb felé, tehát visszamenőleg a tb-t nem fizettetik ki gondolom, de a büntetést igen, hogy elmulasztotta ezt bejelenteni évekkel ezelőtt.
2013. márc. 26. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell kijelentkezni az OEP-nél, hol hallottál ilyesmiről? Ha van EU-n belül bejelentett állásod, azzal automatikusan biztosított vagy, semmilyen tennivalód nincsen.
2013. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs... Tb-ből jelentkezz ki. Nem bírságolnak szerintem, de kettős biztosításod nm lehet. Csináld meg utólag és kérd a Nav-ot hogy vizsgálja felül az átfedett időszakot. Mert így feleslegesen kellene fizetned. Előfordulhat, hogy ugyan kijelentkezel, de ugyanúgy számláz nekünk is így volt tavaly. Akkor is be kel menni felülvizsgálatot kérni,és lesz a 60 ezres tartozásból pár ezres túlfizetés...


Márciustól bejelenteni elvileg nem kell,hogy elmész, de Tb-ből lépjél ki.


[link]

2013. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tb-ből tudom, hogy ki kell jelentkezni, ezt kiköltözésunkkor elmulasztottuk. Nem mentegetőzöm, ez van, el lett felejtve. Kiköltözésunkkor férjem rögtön kapott biztosítást, én csak 1 év múlva. Ez több éve volt, most szeretném elintézni a kijelentkezést. Nekem valószínűleg ki kell majd fizetnem 1 évnyi tb-t, amikor még itt kint nem voltam biztosítva, de otthon sem volt már fizetve a tb-m, de a köv. évekre, ill. a férjemnek egyáltalán nem kell, hisz bizonyítani tudjuk, hogy itt kint volt. Csak írnak bejelentési kötelezettség elmulasztása esetén bírságról, csak annak összegéről nem, mert ha azt kifizettetik, és 100 ezres nagyságrendű, akkor időben a bónusz-kifizetésünkhöz mérten jelentenénk be, hogy ki tudjuk fizetni.
2013. márc. 26. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!