Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincsen ismerősöm vagy...

Ha nincsen ismerősöm vagy rokonom Angliában akkor egyedül próbáljak szerencsét?

Figyelt kérdés

Kedves angliai magyarok! Sokszor fel tették a kérdést, hogy hogyan és miként kellene elindulni itthonról,de az én esetem annyiban más,hogy sajnos pont ott kint senkim sincsen. Nem szeretnék magyar munkaközvetítővel itthonról elindulni mert a többsége átverés..ezt olvastam és tudom. De akkor hogyan? 26 éves vagyok és felszolgáló srác egy jó közepes társalgási szintű angol nyelvel (és ez valós tudásom) és nem tudok mit kezdeni itthon az életemmel. Tehát Anglia lett a célország illetve Nagy Britannián belül bármely hely..Ha senki nem tud segíteni akkor az járható út lenne, hogy egymagam kimegyek és ott keresek valami étteremben munkát? Persze előtte lefoglalni a szállást,adó szám,telefonkártya, stb...Vagy itthonról küldjem a jelentkezéseimet a kinti meghirdetett munkákra?

Nem tudom mit tegyek mert egy biztos szeretem a hazámat, de most már nincsen mire várnom itt...Ha valaki lenne olyan kedves megírni a véleményét annak megköszönném.



2013. febr. 20. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor nem kell senkinek a segítsége, mindent tudsz intézni magad is. Rengeteg információ van fenn az interneten, különböző fórumokon. Ajánlom az alábbi úriember videósorozatát, szerintem nagyon jó, nézd meg mindegyiket.


Itt az első rész:


http://www.youtube.com/watch?v=sibrgI7rIbs

2013. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
London mellett elek Surreyben egy kisebb varosban..3eve jottem ki ide dolgozni, eppen hogy csak betoltottem a 18at, es mosogatokent kezdtem egy jol meno etteremben Londonban, mara mar felszolgalo lettem egesz jo keresettel, siman megelek belole, es kuldok haza is szuleimnek minden honapban, en is egyedul jottem, senkin nem volt.. de kell hozza indulo toke mig talasz munkat valahol laknod kell, es azert az nem olcso mulatsag itt. :) de egy tippet tudok adni, en 400 ezer forintal jottem el Budapestrol, es ket het alatt talaltam munkat.. csak menni kell es keresni.. sokan azt hiszik, hogy huu de bonyolult kulfoldon munkat találni, pedig nem.. :))
2013. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféleképpen nem okoz problémát egyedül nekivágni szerintem. Biztos valamivel bonyolultabb, de lehet az ismerős sem lendítené előbbre az ügyintézésed. Amint az előttem szóló említette kell az a bizonyos indulótőke, amint az megvan választani kell egy helyet ami nem feltétlen London. Ahogyan a szavaidból kivettem nem kizárólag London érdekel, hanem az ország így véleményem szerint jobban jársz, ha nem Londonnak vágsz neki, én személy szerint Bristolba készülök kimenni pár héten belül mivel olcsóbb a szállás, munkalehetőség akad bőven hisz Anglia 6.legnagyobb városa és reptere is van így a hazautazás sem tart sokból. Munkát találni a Te nyelvtudásoddal vidéken sem fog nagyobb nehézséget okozni viszont annyiból előnyösebb vidék, hogy a lakásbérlés olcsóbb mint Londonban és a Te posztodra a munkahelyen vidéken jóval kevesebb ember pályázik így valamivel biztosabb a munkád mint Londonban. Nagyban megkönnyíti a dolgod, ha kiutazás után egyből beiratkozol a helyi job centre-be így lehet általuk első pár napban találsz munkát. Azt ajánlom fogadd el az első munkalehetőséget amit felkínálnak, mert ha nem is a te pályád, de legalább már fizetést kapsz(és nem a kivitt pénzből kell gazdálkodni), délutánonként pedig ráérsz továbbra is munkát keresni amíg el nem helyezkedsz az általad kívánt pozícióban. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert kívánok Neked a továbbiakban!
2013. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!