Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen díjak vannak kiszabva...

Milyen díjak vannak kiszabva közlekedési balesetek biztosításának összegére?

Figyelt kérdés
Sehol nem találok konkrét összeg meghatározást, a biztosító pedig tőlem várja a díj megjelölését. Nyilván ezt reális kereteken belül kéne, csak hát nem tudom mi számít annak. Autóbalesetben szenvedtem csonttörést, és a sofőr autó biztosítójával menne jelenleg az egyezkedés, csak megakadtam az összeg megadásánál. Valaki valamilyen támpontot, vagy oldalt, ahol meg lehetne nézni?! (A törés maradandó károsodáshoz vezetett, de nem korlátoz, csak kellemetlen, így nem foglalkoztam további orvosi papírok beszerzésével, bár tudom, hogy magasabb összeghez vezethetne, nem ebből tervezem a meggazdagodást :D) /KöBe a szóban forgó biztosító, ha ez lényeges./ Előre is köszönöm a segítséget!

2013. ápr. 5. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Csonttörésre a biztosítási összeg 3%-át szokták kifizetni. Kérdés, hogy ebben az esetben mi a biztosítási összeg... Teljesen hasra ütés, de én kb. 300e Ft-ot mondanék.
2013. ápr. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mardandó egészségkárosodásnál 300e-nél több osszeget is kaphatsz.Olvasd el az előző 2 kérdést és a válaszokat is.Itt nem csak a csonttörésről van szó, hanem a kórházban töltött napokra is kérhetsz un."nem anyagi kártérítést" napi 15-20eft.-ot.A munkádból is kiestél, táppénz pótlás, elszakadt a ruhád, késöbbi gyógykezelés stb..szóval szedd össze a mostani és a leendő kiadásaidat.Ezért nincs konkrét bizt.összeg az ilyen esetekre.Írj nagy számot,mert a 70%-át biztos kifizetik és az is elég lest.
2013. ápr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem kellett benn maradnom, és tanuló vagyok, ez pedig nyáron történt, szóval így semmilyen fenn akadást nem okozott, a mankót is szereztem, nem kellett rá költeni... a marandóságot meg abból a szempontból nem lehet figyelembe venni, hogy nem csatolok róla papírokat, mert nem olyan mértékű, hogy foglalkozzak vele... inkább esztétikai és enyhén kellemetlen, az orvosokat pedig ki nem állhatom, ezért nem szereztem be róla papírt. De én ezt a 300e-t nagyon soknak tartom, tényleg lehetséges?? :D
2013. ápr. 12. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!