Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nagy bajban vagyok? Ma feljele...

Nagy bajban vagyok? Ma feljelentenek.

Figyelt kérdés

Már írtam itt biztosítással kapcsolatban, de most új fejlemények vannak, érdekelne ki mit tud erről??

Szóval a volt főnököm kötött rám biztosítást, de én voltam a szerződő fél, Ő felajánlotta, hogy fizeti egy évig nekem, mert a jutalékból, amit kap a megkötött biztosítás után abból fogja majd kifizetni a béremet, majd csúnyán összevesztünk, felmondtam, és utána a biztosítást is megszüntettem. Mivel 30 napon belül megszüntettem, így a befizetett összeg egy részét nekem visszautalták. Ez a volt főnököm fülébe jutott, és most fenyeget, hogy feljelent sikkasztásért. (De Ő azóta is tartozik nekem 31ezer forinttal, mert a fél havi béremet még nem fizette ki) Ebből lehet nekem problémám?? Elvileg ma ha nem adom oda neki a pénzt, megy a rendőrségre...



2013. ápr. 5. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan szaladjon, nem ér vele semmit, ha Te voltál a szerződő fél. Mint szerződő, akkor mondod fel a biztosításodat, amikor akarod, arról pedig - gondolom - nincs kézzel fogható bizonyíték, hogy Ő fizette a biztosítási díjat. Arról viszont valószínűleg van, hogy nem fizetett ki Téged.

Örülj neki, hogy a biztosítási díj egy részének visszautalásával előrébb vagy a volt főnököd tartozásából.

Nem kell megijedni, csak fenyeget!

A sikkasztás egyébként azt jelenti, hogy más vagyonával sajátként rendelkezel, sajátként használod, stb.

Hát itt ilyenről jogilag szó sincs. Az Ő állítása áll szemben a Te állításoddal. Ki mit tud ebből hivatalosan igazolni? Senki, semmit... És még Ő tartozik Neked!

2013. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Raffi válasza:
54%
Nem nagyon értem a helyzetet, de az első gondolatom az volt, hogy mi lenne ha te mennél a rendőrségre?! Egyáltalán mennyi összegről van szó?
2013. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Mi is ezt beszéltük, hogy nem tudja bizonyítani, hogy az Ő pénze, de elvileg van tanúja rá... De senki nem kényszerítette, hogy fizesse helyettem, ezt Ő ajánlotta fel, mivel nem tudott volna máshogy kifizetni a béremet így belementem... de még így sem fizetett ki rendesen...

A biztosításra 39000 ft-ot fizetett be, én abból kaptam a biztosítótól 37000 ft-ot. Ezért is nem mentem be a munkaügyi bíróságra feldobni, mert mondom így meg van a bérem a biztosításból. De most Ő fenyeget, hogy feljelent, mert az az Ő pénze volt, és milyen jogon veszem azt el tőle... De akkor kérdem én, ha fizette volna egy évig, én két év után megszüntetem és kiveszem a pénzt, azt is követelte volna tőlem???

Nekem van bizonyítékom, itt a jelenléti ívem nálam, hogy dolgoztam ott, és be sem voltam jelentve... Fenyegetőzik mindennel, de hogy az én pénzem ideadja, azt nem...

2013. ápr. 5. 08:59
 4/10 anonim ***** válasza:

És ki az az elvi tanú? Érhet bármit a szava?

Van róla írott malaszt, hogy fizette helyetted a díjat?

Nincs. Akkor mondd meg neki, hogy csak szaladjon...

2013. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Állítólag a főnöke tanú rá... de ennyi.. papírom nekem van róla, hogy Ő átvette tőlem a pénzt, és alá is írta ezt a papírt... Ő jár rosszabbul... Mondtam neki, hogy ne fenyegessen, szaladjon a rendőrségre.. ahogy a pénz bekerül a biztosításra, onnantól kezdve az engem illet meg elvileg.. és leszarja mindenki, hogy az a pénz kinek a pénztárcájából van nem??
2013. ápr. 5. 09:13
 6/10 Raffi válasza:

Ha akarod fizesd ki neki a különbözetet. Így tiszta a lelkiismereted. Csak ne kézből kézbe, mert így nincs nyoma.

Szerintem az egész feljelentés blöff. Több vaj van az ő fején mint a tieden.

Ha meg tovább kekeckedik bepróbálkozhatnál a Nav-nál is.

2013. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dehogy fizetem.. az Én lelkiismeretem tiszta... Ő fogja megszívni, ha feljelent nem én... Annyi embernek tartozik, annyian feljelentették már, Ő nem fog merni ilyesmit csinálni.. Már így is bujkálnia kell, mert sokan keresik, csak én tudok 4 embert, akinek tartozik pénzel, és az mind az én volt munkatársam. Csak kíváncsi voltam, hogy lehet-e ebből bármi bajom jogilag, de ezek szerint nem. Köszönöm még egyszer a válaszokat, és a segítséget!
2013. ápr. 5. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele egyáltalán, ha akar jelentsen fel/ pereljen be nyugodtan - saját költségén.


Ki volt a szerződő fél? TE

Ki fizette be az összeget? KIT ÉRDEKEL?! Amíg te nem kényszer alkalmazásával vetted rá, hogy fizessen helyetted, hanem ő azt önszántából tette addig semmiféle jogalapja nincs követelőzni.


Az se számít, hogy van tanú? És? Tanusítja, hogy az ex főnököd fizette be az összeget önként. Kiváló, és?

2013. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen ez mind így van! Köszönöm mégegyszer! :-)
2013. ápr. 5. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is kizárt dolog, hogy 37e Ft-ért szaladna a rendőrségre. És azt is kétlem, hogy ekkora összeg miatt foglalkoznának egyáltalán vele! Ez szimplán egy piti dolog a volt főnököd részéről!
2013. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!