Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azzal fenyegetnek hogy feljele...

Azzal fenyegetnek hogy feljelentenek és rám küldik az APEH-ot, megtehetik ebben az esetben? Fontos!

Figyelt kérdés

Nyakláncokat karláncokat készítek itthon hobbi szinten, és többen is kérték itt a településen hogy csináljak nekik.Elvállaltam.Munka díjat nem kértem el érte, csak azt azt az árat amiből megvettem a kellékeket amiből készítettem, gyöngyök stb. ami pár ezer forint.

És a kedves helyi lakos megfenyegetett hogy feljelent amiért nem adok róla számlát, azonnal adjam nekik vissza a pénzt,amiből vettem az anyagot.Miről adjak számlát?

Ezt megteheti?Valóban kell róla számlát adni?


2012. máj. 16. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne vedd komolyan. Idióta. :)
2012. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit sem kell csinálnod, amíg az ebből szerzett jövedelmed nem haladja meg az évi 200.000 Ft-ot, illetve az árusítás összértéke a 600.000 Ft-ot.
2012. máj. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha mégis találkozol valami ellenőrrel, nyugodtan megemlítheted hogy Budaörsön egyes közintézmények sem adnak blokkot szeszes ital üzletszerű árusításakor. ;-)
2012. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha "feljelent" apehnál, akkor neki bizonyítania kell, hogy ő fizetett a szolgáltatás ellenértékéért de nem kapott számlát, te pedig nem adózod le a jövedelmed.


nah most, ott megbukik, hogy nem tudja bizonyítani.

A bizonyítás ellenőrökkel működik. Egy vadidegen ember keres meg esetleg, h neki kellene nyaklánc. Te megmondod, hogy csinálsz neki szívesen, csak az anyagköltséget kell megfizetnie, vagy hozzon neked anyagot. Ott bukik meg másodszor, mert látni fogja, hogy nem üzletszerűen csinálod.


szóval, sz@rd le!

2012. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2012. máj. 16. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!