Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Groupama Garancia Biztosító,...

Groupama Garancia Biztosító, Életív programjáról ki mit tud?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

A szerzodes Teljes Koltseg Mutatoja 10 evre 4.45%-6.74%. Azaz, az elso 2-2.5 év befizeteseit teljesen elbukod.

A biztosito oldalán fellelelheto informaciok alapjan az befektetesi alapjainak atlagos hozama az indulastol szamitva 6.7%, tehat meg eselyed is lenne arra, hogy a 10. ev vegen ne legyen nagy veszteseged, hanem visszakapd a befizetett penzed (es nem tobbet!). Persze 10 evnyi inflacioval kevesebbet fog erni a penzed.


A kerdes, hogy mi a celod a szerzedéssel, de valoszinu, hogy barmilyen celnak talalsz olcsobb megoldast. Hacsak nem az ugynukod penzet szeretned novelni.


Tobbi unit linked szerzodes TKM mutatojat megtalalod itt: [link]

Azt hogy ez hany eurot/forintot jelent tenylegesen, itt tuddod kiszamolni: [link]

2013. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20 éves fix megtakarítási programnak jó lenne...ha nem lenne irgalmatlanul drága (lsd. előző válaszoló). Ha ilyen konstrukcióban gondolkodol, ajánlom ezt a cikket: [link]
2013. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az inflációval tudtommal nem veszít értékéből mivel indexálják minden évben. 2 év után hozzá is férhetek egy részéhez, 3 év után pedig addigi befizetett öszeghez teljes egészében. Megnéztem a portfolioit es azok hozamat Es nem 4% az átlag hozam. Profitline.hu Ezeket az információkatkaptam az egyik Groupamás ismimtől.
2013. ápr. 7. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Az inflacio es az indexalas ket kulonbozo dolog. A penzed mindenkepp vesziteni fog a jelen ertekebol, ez az inflacio termeszetebol adodik. Ez ellen nem tudsz mit tenni. Az indexalas pedig azt jelenti, hogy mennyivel fog a havidijad noni.


Senki sem allitotta, hogy a hozam 4% lenne. Azonban tobb problema is van a Profitonline grafikonjaival:

- a hozamot nem evesitve adja meg

- nem lehet lekerdezni az alapok teljesitmenyet az alapok indulasa ota. A hosszabb idotav mindenkepp fontos lenne, mert a szerzodes is minimum 10 eves.


Szerencsere minden elerheto a biztosito oldalan, a fentebb emlitett hibaktol mentesen.

[link] > Ugyfel Zona > Befektetesi infomaciok > Havi Hozamok. Itt 2006 oktobereig megtalalhatoak az adatok. Itt jott ki a mar emlitett atlagos hozam az indulastol 6.7%-ra.


2006. novemberetol a hirlevelekben adjak meg a befektetesi alapok teljesitmenyet:

[link] /wps/portal/hirlevel

A legutolso hirlevel alapjan meg ennyit sem tudtak hozni az alapok. Indulastol szamitva kemeny 2.46% az alapok atlagos hozama...

[link] /wps/PA_StaticContent/files/hirlevel/Groupama-Garancia_Hirlevel_201206.pdf


Arrol hogy mennyi penzt kapsz vissza, pedig erdemes megnezni a szerzodest:

[link]


Ez alapjan ugy tunik, az ismid nem mondott igazat:

"35. A megtakarítási időszak alatt a biztosító a következőképpen állapítja meg a (részleges) visszavásárlás alapján kifizethető összeget: a. A kezdeti befektetési egységek tekintetében a jelen Melléklet végén található

visszavásárlási táblázat alapján kerül meghatározásra az egységek értékének kifizethető hányada."

10 eves szerzodesnel csak a 10. ev vegen kapod vissza a kezdetei befektetesi egysegekbol megmaradt teljes reszt. Ekozben folyamatosan vonjak belole a(z)

- allokacios koltseget

- kockazati koltseget

- kezdeti koltseget

- eszkoszalap kezelesi koltseget

Kezdeti befektetesi egysegnek szamit az elso 2 ev teljes befizetese.


Tanacsolom, hogy eloszor mindenkepp olvasd vegig a szerzodest, es ne masokra hallgass, mert te fogod a penzedet kockaztatni, nem az ismid.

2013. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget. :) Esetleg valami tipp, javaslat mit érdemes választani unit-linkec téren?
2013. ápr. 8. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Unit-linked téren ez kiváló iránytű: [link]
2013. ápr. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Biró Anita válasza:
Nem tudom azóta hogyan döntöttél én Groupamás vagyok és szerintem ez jó termék és nem veszted el a pénzedet ez hülyeség! ha érdekel bővebben küldj egy e-mailt! black.cat666@citromail.hu
2014. ápr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Végig olvastam a GROUPAMA ÉLETÍV biztosítás apró betűs részeit is, és a probléma kicsit később lesz, mikor lejár a szerződés, ui. csak INDOKOLT estben, kifejezett kérésre adják ki a félretett pénzedet egy összegben (de ki tudja mit tart majd a biztosító indokoltnak...!!!), az eredendő szolgáltatás JÁRADÉK, 0 % kamattal!! Ez azt jelenti, hogy a szerződés lejártakor kiveszik a pénzedet a befektetésekből (legalább is ezt mondják) és amíg a járadékot kapod a következendő 10 évig, egyetlen fillért sem kamatozik a pénzed (pontosabban nem neked kamatozik, hanem a biztosítónak)!!Ja és minden kifizetés után még -2%-t le is vonnak majd!! És ekkor már a szerződés NEM visszavásárolható!!

Összefoglalva a pénzgyűjtés időszakában hiába a 30%-os adójóváírás, átl. 5%-t hoz a pénzed a sok biztosítós költség miatt, a kifizetés időszakában ebből még lejön a -2%, és kamat mentesen használja a bank a pénzedet a kifizetés végéig, azaz 10-15 évig! Szerintem ez az üzlet egyedül a Groupamának jó szerény véleményem szerint. Szerintetek?

2017. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!