Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A táppénz biztosított időnek...

A táppénz biztosított időnek számít ha t gyásra illetve gyedre szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem második babámat várom, vissza mentem dolgozni de csak 365 biztosított nap után jár nekem a gyed és a t-gyás, ez decemberbe lesz meg viszont december 14 re írtak ki szülésre, nem gondolom hogy dec 3 ig nagy pocakkal tudnék álló munkát végezni ezért lenne nagyon fontos nekem hogy a táppénz ugyan úgy bele számít e a biztosított időbe illetve hogy akkor a táppénz összegéből számolják ki a t-gyást és gyedet vagy a bejelentett bruttó bérem 70% át veszik alapul? Előre is köszönöm a válaszokat
2013. ápr. 16. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, az is biztosított időszak.
2013. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A táppénz is munkaviszonynak számít, ez által biztosítási időnek.

Az újabb ellátás alapja az ellátásra jogosultságot megelőző tárgyév átlagkeresete lesz, ha van benne legalább 180 napnyi figyelembe vehető jövedelem. Ha nincs, akkor az ellátásra jogosultságot közvetlenül megelőző időszakban keresgélnek. Ha ott sincs, akkor maximum a minimálbér kétszerese lesz az alap, viszont ha a szerződés szerinti béred kevesebb ennél, akkor a szerződés szerinti béred lesz az ellátás kiszámításához az alap.

2013. ápr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!