Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS, GYED számításánál a...

TGYÁS, GYED számításánál a táppénz is beleszámít a biztosított időbe?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen
2011. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Természetesen.:)
2011. máj. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem! És én ezt szívtam most jól meg. :( Mivel a táppénz egy ellátás, így másik ellátás (TGYÁS GYED) alapját nem képezheti. Úgyhogy vigyázzatok!
2011. máj. 5. 14:50
 5/13 anonim ***** válasza:

akkor hülyeséget kérdezel.


a biztosítási időbe beleszámít.

az egy más kérdés, hogy alapot nem képez és az utolsó rendes fizetésed veszik alapul.

2011. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor rosszul fogalmaztam, bocsi. Csak mivel alapot nem képez, így pont lecsúsztam a járadékokról, mert mindenki azt hangoztatja, hogy beleszámít. Csak más, hogy beleszámít a biztosítási időbe, meg már, hogy ha a napokat számolják hogy jogosult vagy-e akkor nem veszik figyelembe.
2011. máj. 5. 15:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Akár járadékokról, akár tgyásról, akár gyedről beszélünk (mert ez már nekem nem világos), mindegyik esetében az aktív (munkaviszonyos) táppénz ideje beleszámít a biztosítotti napba. A passzív (munkaviszony megszűnését követő táppénz) ideje soha nem számított bele ezekbe. Az ellátások összegénél nem veszik figyelembe a táppénz összegét, hiszen mindkettő ellátás.
2011. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Csak más, hogy beleszámít a biztosítási időbe, meg már, hogy ha a napokat számolják hogy jogosult vagy-e akkor nem veszik figyelembe."


ez így nem igaz, vagy rosszul értettél valamit, vagy átvertek. a törvény külön rendelkezik arról az esetről, hogy mi van akkor, ha táppénz miatt nincs meg a szükséges időd. emiatt nem érhet kár (max annyival, amennyi fizetésemelést nem kaptál a munkhelyedtől)


szép is lenne, ha pl. veszélytetett terhesség miatt le lehetne csúszni ezekről.

2011. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van bele számít a biztosított időbe, csak alapját nem képezi a gyed, tgyás elszámolásnak.Én ebben a dalban voltam, kezdettől táppénzen voltam, és csak pislogtam mikor alig kaptam gyedet...
2011. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor most már végképp nem értem. Ma beszéltem a munkahelyemről a munkaügyessel, aki azt mondta, hogy fél év ledolgozott munkaviszony kell (mivel előtte iskolába jártam és beleszámolják), hogy meglegyen a jogosultságom. 3 hónapot dolgoztam, és ugyanannyit vagyok táppénzen is, + 1 hónap a fizetett szabadság, amit kivettem. Így akkor elméletileg meglenne a fél év. Nekem mégis azt mondta, hogy nem, mert a táppénz nem számít bele. Szó szerint így mondta. De akkor most mi van? Azt tudom, hogy az összegnél nem a táppénzét, hanem a bruttó bért nézik. Az idő a lényeg. Valaki érti? Kihámozná nekem, hogy akkor most mi van? Át akarnak verni?
2011. máj. 5. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!