Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mért ilyen mocskos minden...

Mért ilyen mocskos minden biztosító? Perelte valaki az uniqát?

Figyelt kérdés

Most törték össze a párom, a biztosító Uniqa megállapította a kár értékét. 1028 000,- forintra értékelte levélbe küldte. Ma kültek a kártyára 700 ezret azzal a szőveggel hogy ennyi volt a végősszeg.


Most Perelhetnénk csak az az összeg amit kaptunk arra menne el és még közel sem biztos hogy megnyernénk.


2009. szept. 24. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik biztosító szemétláda, csak addig jók, amíg fizeted be nekik a pénzt, aztán mikor megtörténik a baj, b*sznak fizetni. Én már nem is kötök. Minek?
2009. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kaptatok hivatalos értesítést a kárról?
2009. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia igen az uniqa meg címezésével. És egy dátumot hogy meddig áll az összeg ha elfogadnánk.
2009. szept. 24. 13:09
 4/11 anonim ***** válasza:
A párod csak 700.000-et ért? Érdekes.
2009. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a párom hanem az autó!!!! Sőt többet csak nem fizették ki.
2009. szept. 24. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha van róla papírotok, hogy ennyit meg ennyit ajánlottak, és ti elfogadtátok, akkor szerintem nyugodtan követelőzhettek.

Írjatok nekik ajánlott levelet, amiben kéritek a maradék összeg kifizetését, és hivatkozzatok a korábbi levelükre.

2009. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem értem. mivel indokolták a 700.000 ?
2009. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg avulási értéket és önrészt vontak le. (ha kötelezőre fizettek nem cascora, akkor nincs persze önrész) A kárérték az alapszám, ebből jönnek le a levonások.

Egy pontos elszámolást kellene megnézni.


Nyugodtan menjetek velük vitába, nem szabad soha elfogadni amit elsőre adnának! A biztosítók nem szemetek, csak profitorientált cégek. A zöldséges sem abból él, hogy a kifizetett kiló almához még hozzárak egyet.


Keressetek egy biztosítási tanácsadót, aki segít nektek! (én nem vagyok az) Ismerni kell azt a nyelvet amin a biztosítók beszélnek :)))


A jövőre nézve pedig kössetek jogvédelmi biztosítást, az ilyen esetekben óriási segítség!


Egy kis reklámot engedjetek meg a végére:

[link]

2009. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kössön a biztosításra is biztosítást? :DD Szép világ...
2009. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg felajánlották, hogy a roncsot tartsátok meg, és elfogadtátok. Ezért a roncs értékét levonták. Ha eladjátok a roncsot, (nagyon sokan foglalkoznak vele, hogy felvásárolják, kijavítják azokat az autókat, amit a biztosító már nem javasol kijavíttatni, (ezt hívják gazdasági totálkárnak) és jó pénzért eladják az autót, úgy, hogy a következő tulajnak még csak fogalma sincs róla, hogy ez egy roncs volt. Próbáljátok meg eladni az autót, hogy a pénzetekhez jussatok. Persze jól semmiképpen nem fogtok járni, csak valamivel kedvezőbben.
2009. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!