Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megkapom még a pénzt? Küldjem...

Megkapom még a pénzt? Küldjem be és hátha?

Figyelt kérdés
Apeh-nál bejelentettem hogy megszültem és így nem kell tovább fizetni a tb-t mert vonják. kitöltöttem egy papírt és azt mondta a nő hogy várjak és küldik 09.07.08-án. Ma 09.09.24-én felhívtam megkérd hogy mi van a pénzel erre egy másik nő azt mondta beküldtem a nyomtatványt amibe leírtam az összeget?30nap van rá, akkor ez a pénz uszot?? mért csinálják ezt?
2009. szept. 24. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Járj utána minél hamarabb, tőlem 35ezer Ft-ot követelt az Apeh, mert 1évig(!!!) tartott h kijelentsenek, ugyanis előtte én magamnak fizettem a tb-t,de lett munkám, és rögtön be is mentem kitöltöttem a nyomtatványt...Itt nálunk az ügyintéző is ki volt akadva, hetekig telefonáltam, mire elértem az illetékest, de sikerült töröltetni nagy nehezen...

Egyébként 4-5embert hívtam fel, mert mindenki csak tovább adta az ügyet másnak...Sajnos ezek ilyenek.

2009. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két adatlapot kellett beadnod:

1. 091011 számú, amin bejelented, h' mely naptól nem kell fizetned a járulékot

2. 0917 számú átvezetési és kiutalási kérelem, amin az egészségbiztosítási számláról kikéred a túlfizetés összegét


Ha jól értettem, amit írtál, akkor csak az elsőt adtad be, és arról nem tájékoztattak, h' a kiutalást külön kell kérni. Ezt bármikor benyújthatod, a túlfizetés kiutalásához való jog nem évül el. Érdemes lenne bemenned egy folyószámla egyeztetésre, ahol megadják a pontos összeget, és segítenek kitölteni a lapot. A benyújtás napjától számított 30 napon belül kapod meg a pénzt.

2009. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszönöm a választ így megnyugottam.


Probáltam letölteni a lapot az apeh oldaláról csak nem engette.

2009. szept. 24. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!