Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hol nézhetnék pontosan utána?...

Hol nézhetnék pontosan utána? Pontosan mit és milyen összegben kapok majd? Pontosan milyen ellátás és hogyan követi egymást? Ősszel babát szeretnénk és tanácstalan vagyok táppénz, gyermekágyi segély, gyed összegében. Részletek lent!

Figyelt kérdés
Már 3 éve vagyok egy munkahelyen,a korom és a munkaköröm miatt amint kiderül,hogy babát várok táppénzen kell lennem.Már van két gyermekem és a családi kedvezményt is én venném igénybe a három gyermek után.
2013. ápr. 19. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez a kalkulátor egész jó:

[link]

2013. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor most először is táppénz. 3 év munkaviszony alapján jogosult vagy rá. Táppénz után jön a terhességi-gyermekágyi segély, amely legkésőbb a gyermek születése napján, legkorábban a várható szülés időpontját megelőző 4 héttel már igényelhető. A thgy. 6 hónap, utána jön a GYED időszaka, amely a gyermek 2 éves koráig jár. Ez után 2 éves korától 3 éves koráig jogosult leszel GYES-re.

A táppénzre jogosultság feltétele, hogy arra az időszakra fennálljon a biztosítottságod (tehát a munkaviszony). Passzív táppénz már nincs.

Thgy-nak szintén feltétele, hogy az arra való jogosultságkor fennálljon a biztosítottságod, és ha ez megvan, akkor automatikusan jár a GYED is, még akkor is, ha közben megszünne a munkaviszonyod.

Ha megszűnik a munkaviszonyod, de annak megszűnését követő 42. napig megszülsz, akkor thgy-ra jogosult leszel még, de GYED-re már nem.


A táppénz, a thgy., a GYED összegének kiszámításához mindig a jogosultságot megelőző év az alap, ha van benne legalább 180 napnyi figyelembe vehető jövedelmed. Ha van, akkor meghatároznak egy átlagkeresetet, amelynek bizonyos százaléka lesz az ellátások bruttó összege. Az átlagkereset számításához mindig azokat a béreket veszik figyelembe, amely után kötelező volt levonnia a munkáltatódnak a pénzbeli egészségbiztosítási járulékot a fizetésedből.


Táppénzből, thgy-ból csak SZJA-t vonnak, GYED-ből SZJA-n kívül nyugdíjjárulékot is.


GYES alanyi jogon jár, ahhoz nem kell munkaviszony. Ez egy adómentes fix jövedelem, viszont 10 % nyugdíjjárulékot vonnak belőle. Most jelenleg (már vagy 6 éve) 28.500 Ft bruttóban havonta.


Bérek nélkül, irányadó időszakban lévő jogcímek nélkül, előzmények nélkül senki nem tud Neked összeget számolni!


Dióhéjban ennyi!

2013. ápr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nehéz megjósolni,hogy mi lesz jövőre.

Írnátok konkrét eseteket,aki mostanában szült.

2013. ápr. 19. 09:25
 4/10 anonim ***** válasza:
GYES-hez nem kell kalkulátor, az egy fix összeg! Semmi más nem kell hozzá, csak egy gyerek...:):)
2013. ápr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, konkrét esetként?

Minden eset más és más lehet. Egyiknek ez, másiknak az befolyásolja az irányadó időszakot, a figyelembe vehető jövedelmét stb. Előzőleg leírtam, hogy hogyan számolják, mit vesznek figyelembe és mikor.

Az sem mindegy, hogy melyik ellátásra mikor leszel jogosult, vagyis melyik évben. Ha 2013-ban thgy-ra, akkor 2012. év a mérvadó, ha 2014-ben viszont GYED-re, akkor ott már a 2013. év a mérvadó.

Nem értem ezt a konkrét eset kérést...

2013. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó...ha vetted volna a fáradságot és megnézed a kalkulátort, akkor láthatod, hogy tgyást és gyedet is számol a jövedelem alapján :-(


Kérdezőnek: pontos jövedelem hiányában senki nem tud neked semmit mondani, ahogy előttem is írták!

Mire mész vele, ha megírom, hogy nekem volt bruttó 250 ezres fizetésem és erre kapok "X" tgyást, ha neked meg mondjuk minimálbéred van ... Használd már azt a kalkulátort!

2013. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mivel dolgozom és dolgozni is fogok a pozitív tesztig,az biztos hogy gyed-re megyek.Elégé biztos a munkahelyem.

Csak a összegekre lennék kíváncsi,most és az elmúlt két évben is 100.000,- fölött volt a bruttó, és már a meglévő gyermekeimre én kaptam a családi kedvezményt.

2013. ápr. 19. 09:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a kalkulátor,kiszámoltam.Már csak az a kérdésem:Változik valamelyest,ha én veszem igénybe a családi kedvezményt a két meglévőre és a picire is?
2013. ápr. 19. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz, nem vettem a fáradtságot, de tettem a mondat végére ilyet is - :):)
2013. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3 gyerekre már nem tudnád teljesen igénybe venni az adókedvezményt. 3 gyerektől már gyermekenként 33e ft igényelhető vissza. Lehet jobban járnátok, ha apukával megosztva vennétek igénybe.
2013. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!