Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Segítség! Most akkor mégis,...

Segítség! Most akkor mégis, hogyan fizessem a TB-t?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, jelenleg esti tagozaton tanulok OKJ-s képzésen. Nem dolgozom, mivel munkát nem kapok... Most tudtam csak meg, hogy a suli nem fizeti a TB-t. Tudom, hogy 2012. december 15-ig még élt a TB-m. Azóta viszont semmi. Elmentünk az önkormányzatra, ahol közölték, hogy nem vállalják át. Most mit csináljak? Örülünk, ha van miből enni...
2013. máj. 13. 13:55
 1/7 Solitude ***** válasza:
78%
Ezzel még sajnos nagyon sokan így vannak az országban! Ha az önkormányzatnál nem segítenek akkor más megoldás nem hiszem hogy lenne. :( 6660 Ft havonta.
2013. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat milyen indokkal utasított el?
2013. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kaptam egy levelet. Nem volt megindokolva, hogy miért utasítottak el. Csak annyi volt benne, hogy nem felelek meg a feltételeknek.
2013. máj. 14. 20:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem még, hogy ha írok egy levelet a NAV-nak eltekinthetnek ettől a 4 hónaptól? Édesapám rákos, nincsen munkája, így most gyakorlatilag a bátyám tart el minket. Nem tudjuk visszamenőleg kifizetni. :( :( :(
2013. máj. 14. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Eltekinteni biztosan nem fognak, hiszen ez a kötelezettség nem jó, vagy rosszindulaton múlik. Méltányosságból kaphatsz részletfizetési kedvezményt, de teljes mentességet nem. Sajnos ilyen alapon, a fél ország kérhetné, hogy neki ne kelljen Tb-t fizetnie, mert nincs miből. Az eü. ellátást viszont valamiből fenn kell tartani, és ehhez szükség van a járulék fizetésre.
2013. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos visszamenőleg kamatostul meg kell fizetned, max részletfizetést kapsz.Meg természetesen továbbra is fizetned kell, ha nincs azóta sem állásod.
2013. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha saját magad jelentkezel be a NAV-nál, hogy fizetni akarod magad után, akkor csak aznaptól fizettetik veled, visszamenőlegesen nem (saját tapasztalat). Visszafelé csak akkor fizettetik ki, ha ők szólítanak fel, hogy rendezd (ha mondjuk egy orvosi vizsgálat során kiderül, hogy nincs, és az orvos lejelenti).
2013. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!