Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nemrég óta tényleg kötelező...

Nemrég óta tényleg kötelező magánnyugdíjpénztárat nyitni, előtte meg nem volt kötelező?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék magánnyugdíjpénztárat nyitni. Azokra a havi kevés összegekre akkor jobban szükségem lenni, mint nyugdíjas koromra a kicsikből fillérekre. Bár amire én nyugdíjas leszek, lehet 80 évre kiviszik, lehet nem is élem meg. Szüleim és idősebb testvérem sem nyitott. Eddig, hogyhogy lehetett dönteni arról, h akarunk-e nyitni v nem most meg nem? Vagy most is lehet?
2009. okt. 1. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1: Nem vonnal le többet, mintha államnál lennél...ugyanugy bruttót 9,5 %a megy le , de igy nem mind az államhoz, hanem ebből 8 a magánnyugdíjp be...tehát ezt a pénzt semmiképp sem kapnád meg!!

2 igen kötelező nyitni

3 az állam nem fog rólad gondoskodni, muszáj magadnak!!

4 ezért válassz egy megbízható, jó mnyp-at, hogy biztosítva legyen a nyugdíjad

2009. okt. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Államinál sem voltam, nem vagyok tagja még semmilyen nyugdíjpénztárnak. Állami kötelező?
2009. okt. 1. 17:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az állami kötelező volt,majd jött először a magánynyugdíjpénztár,de még az elején nem volt kötelező,Majd azzá tették.vagyis csak bizonyos évtől volt kötelező,és a fiataloknak.Azok akik az államiba voltak azok dönthettek,hogy maradnak az államinál vagy átmennek a magánnyugdíjpénztárhoz.Én nem mentem át,így nekem az állami marad.Az se jobb,mert valószínű,hogy mire megélem a 62 évemet,már felemelik 80 évre a nyugdíjkorhatárt,ha persze megélem.A MNYP sem jobb,hisz pár hónapja mintha az hallottam volna,hogy elég bajban van az is,mert nem jól fektették be a pénzt,és hát egy kis gáz van emiatt..
2009. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen nyugdíjjárulékot kötelező fizetni. Előző válaszoló írta a %-ot. Erre törvény van, nincs lehetőség kibújni alóla. Legfeljebb ha zsebbe kapod a fizetésed, és nem fizetnek utánad járulékot. De akkor nem is lesz nyugdíjad.
2009. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék se államit, se magánt. Még nincs semmim. Ma kezdte ma munkában, azt mondták, h kell a magán. Én viszont eddig úgy tudtam, h nem kötelező. Ha megérem a nyugdíjt, akkor nem abból a kevés pénzből fogok megélni, amit ebből kapnék.
2009. okt. 1. 17:50
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező!! A nyugdíjjárulékot ígyis-úgyis levonják a munkabéredből, ugyanúgy ahogy a többi járulékot is, ennél legalább eldöntheted, hogy melyik nyugdíjpénztárra bízod. A jelenlegi pályakezdők nem választhatják azt az opciót, hogy az államiba fizessék a nyugdíjjárulékukat, mindenképpen magánnyugdíjpénztárat kell választanod. Ha nem választasz a munkáltatód kötelező egybe beléptetni Téged irányított pályakezdőként. Úgyhogy inkább válasz.
2009. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, az utolsó vagyok, a munkáltatód köteles.. nem kötelező, úgy nincs értelme a mondatnak ... :)
2009. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát akinek nincs nyugdíjpénztár (se állami se magán) az nem spórol meg semmit meg magának, mert azt a pénzt amúgy sem kapja meg, hanem az állam zsebébe megy?
2009. okt. 1. 17:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Hu figyelj valamit muszáj fizetned!!Kötelező, anélkül nem dolgozhatsz...a munkáltatód fizet utánad9,5% ot a brutódból!mindegy hova ugyanannyi lesz pénzben!És ezt mindenképp kell!Látom, hogy nagyon nem vagy otthon a nyugdíjrendszerben...Én sem tudtam semmitxD Nemrég volt nálam egy pénzügyi tanácsadó aki elmondta az alapokat azóta kicsit jobban értem:)Ha szeretnéd megadom a számát...Ő majd segít hova kéne belépni:S
2009. okt. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A társadalombiztosítást kötelező fizetned ezt törvény írja elő, azt a munkabéredből vonja a munkáltató és őt továbbítja a nyugdíjpénztárnak, egészségpénztárnap satöbbi, ahogy adóellőleget is vonnak a fizudból, az is kötelező, törvény van rá. Magyarországon közös kockázatvállalason alapuló társadalombiztosítási rendszer van. 1997-ig (amióta a pályakezdőknek kötelező belépni magánnyugdíjpénztárba) az összes nyugdíjjárulék a tb alapba ment, amit az éppen nyugdíjasok kaptak meg nyugdíjként. 1997-től a nyugdíjjárulék kétfelé oszlik egyik része megy a tb alapba, ami a nyugdíjaoskna megy, a másik része meg a magánnyugdíjpénztárba, ami a tied marad, ami kamatozi és ha ösreg leszel, akkor megkapod plusz kapsz valamennyit az államtól. Ezt az öngondoskodás jegyében találták ki. Hogy mennyire jó vagy nem, az egyik másik tészta. A lényeg, hogy kötelező fizetni nyugdíjjárulékot!
2009. okt. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!