Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötelező felelősség biztosítás...

Kötelező felelősség biztosítás ügyben ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Történt, hogy 4 évig a Köbe-nél voltunk, mindig becsülettel fizettünk, nem volt gond,baleset, semmi, bár drága volt. Tavaly novemberben életünkben először akartunk hivatalos ügyet neten intézni, szerettünk volna biztosítót váltani. Alkusz segítségével. Aláírtuk a papírt, faxoltunk és januárban jött az új biztosítótól a szerződés, majd csekk. Persze be is lett fizetve.Időközben költöztünk. Április végén a régi lakhelyről megkerestek ismerősök, hogy van egy levelünk a Köbe-től, így kértük juttassák el. Megtörtént. Az állt benne, hogy díjnemfizetés miatt felmondták a szerződést és fedezetlenségről valami, amit nem értek, meg hogy fizessünk be hétezerpár forintot, és újra meg kell ott kötnünk a szerződést. Ha pedig máshol kötöttünk akkor érvénytelen. Mindez idén március 17-i dátummal, de sajna másfél hónapba telt mire hozzánk eljutott a levél. Amikor az alkuszi megbízást visszaküldtük azon az is rajta volt, hogy felmondják nekünk a régi biztosítást, ezt már jeleztem is. Ezek szerint nem történt meg? Nem érjük el sajnos az alkuszt, és nem tudom miért nem szóltak hogy nem tudják valamiért intézni a felmondást. Vagy mi történt? Lehet, hogy buta vagyok, de tényleg soha nem intéztünk semmit neten, de annyira mondták a munkahelyen is, hogy egyszerűbb. Szerintem nekünk ez volt az utolsó is egyben. Ha ezt a fedezetlenségi díjat meg kell fizetni, akkor sajna el kell adni ezt a 13 éves kocsit is... Mit lehetne tenni? Merre induljak? Járt már így valaki?
2011. jún. 2. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már évek óta neten keresztül kötöm át a saját, a szüleim és a céges kocsi biztosítását (kötelezőt és Cascot is)

Ha az alkuszi megbízásban benne van, hogy felmondják a biztosítást és határidőre visszaküldtétek, akkor az alkuszon kell leverni, mert az ő hibája.

Ha nem küldtétek időben vissza és emiatt nem tudta lemondani, akkor sajnos úgy van, ahogy a KÖBE mondja.

Pontosat csak akkor tud mondani neked valaki, ha minden részletet pontosan ismerünk.

Hogyhogy nem tudjátok elérni az alkuszt? Melyik alkuszcégről van szó?

2011. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben megvan az elfaxolt alkuszi megbízás (a fax visszaigazoló szelvényével együtt), és az online visszaigazolás amin a felmondást és az új megkötését jelezte az alkusz, valamint az, hogy ez mind a határidőn belül megtörtént (a felmondás nov 30-ig feltéve ha jan 01-én van a bizt. évforduló) akkor nincs nagy baj. Van ügyfelem aki így járt.

Ilyenkor az alkusz cég felelősségbiztosítása kell, hogy a károdat térítse.

1. minden dokumentumot nyomtass ki (másold le) ami az online kötés körül született.

2. ellenőrizd, hogy minden határidőt és kötelezettséget betartottál (azt is különösen, hogy a régi felmondását neked, vagy az alkusznak kellett intézni!).

3. ha részedről minden oké, és nem találod az alkuszt (ezt nehezen hiszem...) akkor fordulj ahhoz a biztosítóhoz akihez szerződtél, beérkezett-e az ajánlatod, mi van vele, él, nem él?

4. ha sehol semmi, fordulj a PSZAF-hoz, mellékeld a másolatokat.

2011. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A helyzet megoldódni látszik.
2011. jún. 9. 06:18
 4/5 anonim ***** válasza:
légyszi írd meg, hogy oldódik meg az ügy, hadd tanuljunk!
2011. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, megvan az elfaxolt alkuszi megbízás, a visszaigazolóval együtt és novemberi.Más papírunk nincs, kivéve az új biztosításról, de az alkusznál azt mondták telefonon, hogy ők november 29-én felmondták a régit, így újrahívtuk a régit, mondtuk, hogy a milyen papírok vannak és hogy mit mondott az alkusz. Aztán kis türelmet kértek, majd pár perc után azt mondták valóban. Erre a férjem (ő intézett mindent) kérdezte, hogy miért úgy jött ki a papír tőlük, hogy díjnemfizetés miatt szűnt meg, mert ez nagyon nem jó. Aztán azt mondták, hogy küldenek másikat, kérdezte mikor, erre mondta a nő, hogy feldolgozás alatt van. Erre de mégis mikor? az volt a válasz, hogy azt ő nem tudja... De már ez is haladás. Úgyhogy most kicsit várunk, elvileg a beszélgetést rögzítik, legalábbis ezt mondja a gép tehát most várunk. De ha nem jól tesszük jelezzétek légyszíves.


Ja, a régi felmondást a papírok szerint az alkusz kellett intézze.

2011. jún. 9. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!