Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Cascos ügy? A gondom az...

Panka1987 kérdése:

Cascos ügy? A gondom az lenne, hogy a nagy esözések miatt, rászakadt egy nagy földtömeg, és egy terasz az autómra. Az autó totálkáros lett. Otthon van Cascom, én pedig jelenleg Ausztriában dolgozom. Az autó a személyzeti szállás mellett volt.

Figyelt kérdés

A hotel mellett ahol dolgozom,nem lehet parkolni,mivel saját kocsival járok dolgozni,a szem.szállás biztosítása pedig állítólag ilyen kárra nem fizet.

Ha nem tudom mit fizet a biztosítóm,vagy mit nem,mert ilyen esettel nem sokat foglalkoztak.

Akinek van ötlete,kérem irjon.

Köszönök minden segítséget!


2013. jún. 4. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Rengetegféle casco van, akár egy biztosítónál is töbféle. Így biztos, hogy csak maga a biztosító fogja tudni megmondani, hogy mire fizet, mire nem.
2013. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"teljes körü a casco..

ha esetleg jobban mozogsz ezügyben"


Nem igazán mozgok jól, csak volt már biztosítós ügyem, persze másféle, baleset.

Amit leírsz, az szerintem beleiilik a természeti csapáskategóriába, főleg hogy az esőzések miatt lehetett földcsuszamlás. Esetleg kérhetnek igazolást, hogy valóban az esőzés miatt történt. Helyi hatóságnál (vízügyi, katasztrófavédelmi, stb nem tudom Ausztriában milyenek vannak). Mindenesetre keresd a cascoban a "természeti kár" vagy "elemi kár" kifejezést, és ha van benne, akkor erre hivatkozva kérd a kártérítést. Gtk-ra elég könnyen leírják az autót ha megsérül az alváz. Lehet, hogy érdemes lenne felvenni a kapcsolatot kárrendezéssel foglalkozó céggel. Ők bizonyos %-ért (nem tudom mennyiért) mindent el tudnak intézni az üggyel kapcsolatban, sőt azt is megmondják, hogy érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele.

2013. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!