Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha a szigetelése elhasználódot...

Ha a szigetelése elhasználódott a zuhanytálcának fizet a biztosító?

Figyelt kérdés

A zuhanytálca szigetelése elöregedett, ezért a víz a tálca szélén a tusolásokkor a falat, fürdőszoba kisszekrényt áztatta, idővel elkorhadt a faszekrény, alsó lakó beázott többször 1-1 alkalommal kb havonta. Zuhanykabint kell cserélni a vízkövesedés miatt, a tolóajtók görgői tönkrementek, a kisszekrényt cserélni kellett, mosdótálat cserélni kellett, elöregedett a szigetelése a mosdótál alatt is. A kőműves most az akriltálca helyett épít zuhanytálcát.



Kérdés mit fizet a biztosító?

A lakás biztosítója az épület, társasház biztosítójához küldött.


Nem csőtörésről van szó, hanem az akriltálca szigetelése öregedett el, a tálca magasított ytong téglán állt, volt holtjátéka és a víz így áztathatott mindent.


Ez biztosított "esemény"? Miket fizet egy ilyen átalakításnál a biztosító?


Kicsit hosszú lett elnézést.



2013. jún. 5. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel elfognak küldeni mondván nem rendeltetés szerűen volt használva mivel megelőzhető lett volna könnyeden ha ráfigyelték és korábban megoldjátok a szigetelést! Szomszédban is hasonló dolog volt de szó szerint kiröhögték a biztosítósok őket szerintem joggal. Hisz ha az autónál csak akkor érvényes a garancia ha az időközi és szűkséges szervizeken ott van az autó illetve ami kmhez kötött azokat kicserélik!
2013. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem fog fizetni. Eleve nem arról híresek, hogy fizetnek. Szeretnek mindenbe belekötni, csakhogy ne kelljen, és a ebben a helyzetben ez nem is nehéz. Már akkor cselekedni kellett volna, mikor láttátok, hogy kezd elöregedni a szigetelés, azért a dolgokat karban kell tartani, nem megvárni, hogy mindent elrohasszon a víz, meg hogy többször beázzon az alattatok lakó.

Próbálkozhattok persze, hátha, de szerintem bukó.

2013. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosítási esemény az a váratlanul bekövetkező, előre nem látható esemény... itt erről szó sincs, tehát nem!
2013. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2013. jún. 6. 19:52
 5/5 anonim válasza:

A biztosító nem fizet, mert a karbantartás elmaradt. Nem kellett volna megvárni, míg minden elrohad. Képzelem szegény szomszédot is, hogy néz ki. 600 Ft-os költséggel, már az első átázáskor szigetelni lehetett volna.

Nekem pl. véletlenül a gyújtós közé esett egy nagy öngyújtó. Mivel nem látok rendesen, beraktam a cserépkályhába. Természetesen felrobbant és konyomta a csempéket. Egyébként biztosítási káresemény, de elutasították, mivel nem volt törött cserép és tűz valamint füstnyom. Tehát, ha robban valami, akkor robbanjon , de nagyot.

2013. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!