Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » TB tartozás kifizetése?

TB tartozás kifizetése?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek rég óta nincsen munkája. És sajnos nem is tudta maga után fizetni a Tb-t, ezért van neki elmaradása. Ami már kb. 100.000 Ft. Viszont most lesz munkája majd jövő hónapban és mondták neki,hogy ez miatt be kell mennie a NAV-hoz és kérnie kell igazolást h abban aZ időben nem volt munkahelye.....és az a baj hogy ha bemegy akkor látni fogják h nem fizette a Tb-t. Viszont muszáj lesz bemennie de nem fogja tudni kifizetni az elmaradását azonnal. Mert fél,hogy ha bemegy akkor ott helyben követelik az egész összeget kamattal együtt amit nem tud fizetni. Ha valakinek volt már ilyen gondja Tb ügyben, hogy kellett elintézni? Lehet pl. olyat kérni hogy részletekben fizesse ki az elmaradást? Vagy akár úgy kér csekket,hogy minden hónapban törleszti az elmaradást? Mert egyben biztos nem tudja fizetni. Júliustól kezdene dolgozni és csak augusztusban kapná az első fizetést (ami kevés fizu) ezért még akkor sem tudná az egészet kifizetni. Remélem van valami megoldás erre, mert sajnos én sem tudok neki segíteni pénzzel, csak ebben,hogy érdeklődöm itt az oldalon. Előre is köszönöm a segítséget! :)

2013. jún. 10. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Be volt jelentkezve TB fizetésre?
2013. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nem. Nem ment be bejelentést tenni ,hogy nincsen állása és ezért ő fizeti a Tb-t. Mikor a munkahelye megszűnt akkor utána egyáltalán nem ment be ,mert nem tudta volna fizetni.
2013. jún. 11. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem követelik egyben, nincs kamat.


(Nekem nem sok csak 30e tartozásom volt.)

Ki kell töltenie több papírt is, akkor beviszik a gépbe, kap csekkeket, megmondják mennyit kell fizetnie, visszamenőleg (nekem nem számoltak fel kamatot!)

2013. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!