Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha banki tartozásom van és...

Ha banki tartozásom van és ugyanazon banknál lejár az életbiztosításom, kiadják-e anélkül, hogy a tartozást kifizetném?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy az életbiztosítás a hitellel van-e kombinálva ("kombihitel"), vagy teljesen független a tartozás és az életbiztosítás. De nem hiszem, hogy az előbbiről lenne szó, mert az ilyen kölcsönöket úgy szokták kialakítani, hogy egyszerre jár le a kölcsön és a biztosítás.
2013. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az életbiztosítás teljesen külön van. Ez egy lekötött összeg , a hitel pedig ugyanannál a banknál egy "A" hitel.
2013. ápr. 5. 11:49
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem kérdés, bemész a kötvénnyel, és 10 napon belül meg kell, hogy kapd a lóvét. Ez a biztosítási törvény.
2013. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Viszont, ha arra a bankszámlára kéred a kifizetést, amelyiken az A-hitel tartozás van, akkor egyből le fogják vonni a lejárati szolgáltatásból a kölcsönt! :)
2013. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A történet nem ilyen egyszerű :)


Apámnak volt egy életbiztosítása, mely valamikor mostanában lejárt. Közben ő meghalt. Nem tartottam vele a kapcsolatot, így nem tudom felvette-e még életében. Annyit tudok, hogy volt ugyanannál a banknál egy "A" hitele, mert a levél még a régi címére, hozzánk érkezett. A levél szerint nem fizette vissza az "A" hitelt. Így abban reménykedem, hogyha ugyanannál a banknál van az életbiztosítása, ahol az "A" hitel, akkor addig nem adták neki oda az életbiztosításos pénzt, míg ki nem fizette a hitelt.

2013. ápr. 5. 16:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez semmit nem változtat az eredeti kérdéseden, a válaszom ég egyszer: igen, kiadják.

Azt csak a bank tudja megmondani, hogy apád visszavásároltatta-e. Ha nem, akkor az sem biztos, hogy fennáll-e a biztosító szolgáltatási kötelezettsége (lejárati biztos nem, hiszen meghalt a biztosított), mert a halálesetet időben be kell jelenteni, és van elévülési idő is. És azt sem tudjuk, hogy ki volt az életbiztosítás kedvezményezettje, ő jogosult ugyanis a haláleseti szolgáltatásra.

2013. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem fognak neked kiadni semmit, mert először kellene a hagyatéki eljárás, az hogy te örökölt el e bármit is. Ha meglett volna. A hagyatéki, akkor tudnád, hogy megvan e meg az életbiztosítás.
2013. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia,

bank nem köthet életbiztosítást. Csak biztosító teheti. Ha hitelhez van, akkor is. Teljesen más jogszabályok vonatkoznak rá.

Ha egy életbizti lejár, vagy elhuny a biztosított, a kedvezményezett meglapja 14 napon belül az összeget.

Üdv

2013. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kedvezményezett a testvéremmel. Decemberben halt meg. Nem volt még hagyatéki. Az életbiztosításhoz, ami 10 évre volt lekötve, tavaly lehetett volna hozzányúlni. De, mivel nem tartottam vele a kapcsolatot, így nem tudom, hogy felvette-e, vagy hagyta tovább kamatozni. Az életbiztosítás OTP-s. Nem tudom anno hogy kötötték, de ott van az OTP-nél. És ugye az "A" hitel is ott van.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. ápr. 5. 19:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Felejtsd már el azt a nyomorult hitelt.A hitel az OTP BANK-nál van, míg a biztosítás az Garancia utódjánál,a Groupama biztosítónál.A kettőnek semmi köze egymáshoz.Már ha édesapádnak valóban biztosítása volt, vagy ahogy írtad,lekötve van pénze, ami tavaly járt le.

Biztosításnál vidd be a halotti anyakönyvi kivonatot a Groupama Garancia Bizt.-hoz,ahol apukád neve,szül.adatai alapján meg tudják nézni,hogy mi van a szerződésével.Ha van élő szerződése kötvény nélkül is kifizetik a pénzt,amit postai úton is kérhetsz,kikerülve a bankot.

Én 20 éve ügyfélszolgálatos vagyok egy másik cégnél, hidd el mindent meg lehet oldani.

2013. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!