Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kérhetek-e kamattal emelt...

Kérhetek-e kamattal emelt kifizetést emiatt?

Figyelt kérdés

Június 22.-én volt egy nagy vihar, jégesővel, amiben megsérült a tetőnk, valamint tönkretette a redőnyt is.

Június 29.-én a biztosítótól kijöttek, lefényképezték, stb. Nem mondott az úriember semmit, azt sem hogy kb. mennyire lehetne számítani. Azóta, nem hogy értesítést vagy levelet, de még pénzt sem kaptunk, és már augusztus 26.-a van. Csak az a szerencse, hogy nem volt nagyobb eső, mert ázott volna már minden be. Ideiglenes megoldással befoltoztam, de kellene nagyon a pénz, mert muszáj megjavítani. Többször hívtam a biztosítót, mondták, hogy megsürgetik de semmi.. A szerződésben az áll, hogy a biztosító köteles 15 napon belül fizetni..



2013. aug. 26. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
nem hívni kell őket, tértis ajánlott levelet írj, annak van nyoma
2013. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az a legbosszantóbb, hogy 10! éve fizetem, nem volt sosem bejelentve semmi normálisan fizettük, amikor meg gáz van, akkor sza..nak az egészbe..
2013. aug. 26. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy a fent leírt postai úton vagy ha lehet, akkor e-mailen (is) küldj egy levelet, amiben megfenyíted őket, hogy további időhúzás esetén a PSZÁF-hoz fogsz fordulni. Indokolhatod is a szerződésben foglaltak megszegésével. Nekem ez jött be, kérdés és értesítés nélkül azonnal utaltak.

Kamatot kérheted, de nem fogod megkapni tőlük. Peres úton hajthatod be, de nem biztos, hogy megéri a hercehurcát.

2013. aug. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Javaslom keress egy biztosítási tanácsadót a cégnél, és tőle kérj segítséget. Valami nem kerek a történetben, mert már rég kellett volna fizetni.

Volt olyan esetem, hogy az ügyféllel a káresemény után egy évvel találkoztam, és panaszkodott, hogy nem fizet a biztosító, utána járva kiderült, ő nem válaszolt egy levélre...

2013. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap felhívtak telefonon, többszöri elnézést kértek, és mondták, hogy ezen a héten mindenképpen utalják a pénzt.. Azt mondták, nem is értik miért nem lett eddig még lezárva.. Annak sem tudtak utána nézni ki volt kint lefényképezni valamint felmérni a kárt.. Lediktáltam nekik mindent, azt mondták nem tudják mi lehet a probléma.. De rajtunk kívül még 7 ember van ebben a városban, akik nem kaptam semmit, és itt több százezres kárról van szó nem 1-2 törött paláról, cserépről..
2013. aug. 27. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!