Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Generali magánnyugdíjpénztár...

Generali magánnyugdíjpénztár annyit utalt már reálhozam kifizetést és ha igen, reális összeget?

Figyelt kérdés
Nekem a Generalim teljesen irreális, 12 év után, 1.400.000Ft - om után 26.000Ft - ot akar utalni. Természetesen feljelentem őket de hova mehetek ilyenkor? Ügyvéd, jogász, jegyző, PSZÁF? Hová van értelme fordulni?
2011. aug. 10. 13:31
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírtam a kérdést.

Tehát: Generali magánnyugdíjpénztár utalt már reálhozamot és ha igen, reális összeget?

2011. aug. 10. 13:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy másik mag.ny. pt. 1.900.000 Ft-os tőke, 670 ezer Ft-os hozamra utalt 22 ezer Ft-ot. Úgyhogy sztem hiába jelented fel. Így gazdálkodtak. :(
2011. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs értelme sehova se fordulni. Ennyi. Kész.
2011. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanez a helyzet nálunk is. Megkaptátok már a pénzeteket?

Állítólag Generaliék 11 - én kiutalták, ehhez képest semmi, azt a 26.000Ft - ot, szintén közel 2millióra...

2011. aug. 12. 11:02
 5/10 anonim válasza:

A helyzet sok pénztárnál még rosszabb. Az Axa és az Évgyűrűk pénztárak a tagok nagy részének semmit nem fizettek - sok esetben millió fölötti hozamnál sem. Érdemes megnézni ezt az oldalt, ha pert fontolgatsz, sokan talán többet érnek el: [link]

(én 20.000 Ft-ot kaptam, 2003 óta vagyok tag, január elején a Generali által küldött levélben 157.000 Ft volt a hozamom, és kiemelték, hogy a reálhozam nem azonos ezzel, hanem a hozam inflációval csökkentett része. Eszerint az infláció 87%... Na, ezt nevezik lopásnak. Én is csatlakozom a feljelentőkhöz. A fenti listára addig több, mint 2000 ember iratkozott fel, egy próbát mindenesetre megér...)

2011. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csatlakoztam a tagokhoz.
2011. aug. 16. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értelek titeket. Pertársaságot alakítotok, mert szerintetek néhány ezer forinttal több jár (mellesleg bizonyítani nem tudjátok), ugyanakkor meg sem említitek azt a fejenként milliós nagyságrendű összeget, amiről önként és dalolva lemondtatok az állam javára. Azt nem sajnáljátok?

Hogy van ez? Magyarázzátok már el.

2011. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Te magad írtad le a választ: az utóbbiról önként és dalolva lemondtunk - más kérdés, hogy némi kényszer hatására, mivel nagy volt rá a sansz (és még mindig az), hogy a kormány előbb-utóbb valamilyen módon teljesen ellehetetleníti a magánnyugdíjpénztárakat, és aki bent hagyta a pénzét, az az egészet elfelejtheti - ők meg majd vonogatják a vállukat, hogy mi megmondtuk, hogy lépjetek át az államiba. Tudtuk, tudjuk, hogy ez se lesz jó, de egyrészt a magánnyugdíjpénztáraknál ilyen kiszámíthatatlan, radikális politikai döntések mellett nincs biztonságban a pénzed, másrészt meg ugye ott volt a reálhozam, amivel kecsegtettek. Persze, most magyarázzák a bizonyítványt, hogy milyen bonyolult számítással kell ezt kiszámolni, amit mi sötét földi halandók úgysem érthetünk, de a lényeg: amikor én úgy döntöttem, hogy átlépek az állami rendszerbe, a választható két rossz közül azért ezt választottam, mert előre úgysem tudom, hogy melyikkel járok rosszabbul, ez mindig az éppen aktuális kormány kényére-kedvére lesz bízva, viszont az átlépés kecsegtetett legalább egyszeri nagyobb összeggel, ami a jelenlegi pénzügyi helyzetemben nekem (és még sokaknak) egy időre hatalmas segítség lett volna (szerencsés helyzetben vagy, hogy neked pár tízezer forint semmit nem jelent. Amúgy a pár tízezer még nálam is százezer fölött van, sokaknál viszont több százezres, néhány embernél pedig milliós nagyságrendű!). És hogy miből gondoltam azt, hogy közel 150.0000 ft-hoz juthatok? Abból, hogy a magánnyugdíjpénztáram, a kormány, és a média félretájékoztatott. Szó szerinti így fogalmaztak mindenhol (híradóban a kormányszóvivő, a magánnyugdíjpénztárak, szóval minden illetékes, a hivatalos internetes oldalakon, valamint a magánnyugdíjpénztártól kapott januári tőke- és hozamkimutatásokon is): "A hozam összege nem egyezik meg a reálhozammal, a reálhozam a hozam inflációval csökkentett része." Ezt mondták, miközben millió helyen hallod, olvasod, hogy mennyi volt az infláció. Ez lett volna a támpont, ami alapján kalkulálhatsz, hogy milyen összegre számíthatsz. Lehet, hogy én vagyok "naiv", de a fenti mondatból nekem semmiképpen nem az derül ki, hogy a reálhozamom kb. 87%-kal lesz kevesebb, mint a valós hozam. És azért nem, mert a fenti mondat nem ezt jelenti, azaz szándékosan félretájékoztatták az embereket egy olyan fontos szemponttal kapcsolatban, ami alapján a legtöbben végül az átlépés mellett döntöttek. De hagyjuk az én felszívódott 87%-omat. Azt magyarázza meg valaki, hogy 1,5 millió hozamból milyen képlettel számítanak ki 0 Ft reálhozamot???? Mert a két említett pénztárnál sok panaszos bizony ilyen összegeket említ - sajnos családon belül is van egy, aki a kezdetettől tag az Axa-nál, hasonló mértékű (pontosan nem tudom már, mennyi, de 7 számjegyű) volt a hozama, és őt meg is jutalmazták ezért: 3500 Ft-ot kapott vissza!!! Itt talán inkább nem is számolnám ki százalékban az infláció mértékét. És mielőtt még valaki azt találná mondani, hogy nyilván a hozam kimutatása és a reálhozam kiutalása közötti időszakban annyit romlott a portfólió, hogy azért bukta el azt a pénzt, elmondanám, hogy ezek az összegek (Hozam: 1,5 millió Ft, reálhozam: 3500 Ft) egy lapon szerepelnek, azaz egy időpontra vonatkoznak.
2011. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rossz az értelmezés.

A reálhozam a hozam inflációt meghaladó része. Tehát minden havi befizetés az adott havi inflációs mutatót meghaladó hozamot kellett, hogy elérjen. Nem csak a legutolsó inflációértékkel kell egyszer számolni, hanem havi szinten, a befizetés kezdetétől, akár évekre visszamenőleg.

Ezért vannak olyan sokan, akiknek ugyan volt hozama, de nem annyi, hogy túlmutasson az inflációs rátán. Így aztán könnyen ment az akár több százezres nominális hozam a nulla reálhozam alá.

2011. aug. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én és a családom az Alianz- nál voltunk tagok. Az autóbiztosítóm tanácsára tavaly átléptem a generalihoz.

visszafizetéskor a családtagjaim és ismerőseim 300e körüli reálhozamra 70-80e ft-ot kaptak vissza (átlagosan a reálhozam 20 százalékát) míg én a generali-tól 296e ft-ra 22600ft-ot!! (7,5 százalék) Megérte! inflációval takaróznak, de ugyan abban az országban élünk, akkor miért nem azonos a visszafizetés? Azt a kis pénzt is eltüntették valahol ami még vissza járt volna.....

2011. okt. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!