Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a véleményetek a Generali...

Mi a véleményetek a Generali gyermekjövő programról? Érdemes -e náluk biztosítást kötni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A Generali gyermekjovo programja 2 szerzodesbol all:

- Csaladi Aranyszarny unit linked eletbiztositas

- Tamasz klasszikus eletbiztositas


Az elso szerintem a unit linked biztositasok leggusztustalanabb kategoriajaba tartozik, amikor a gyermeked jovojere hivjak fel a figyelmed, es kozben irdatlan sok penzzel huznak le.


Hogy vilagos legyen miert mondom ezt, nezzuk a koltseget: a szerzodes TKM mutatoja 15 evre 3.54% - 6.70% kozott van ( [link] azaz egy 20 ezer forintos havidijjal szamolva 800 ezer - 1.3 millio forint kozotti osszegtol ( [link] szabaditanak meg teged. (Igen, ez csak a koltseg!)


Amit legtobbszor elhallgatnak eloled, hogy az elso 1.5-2 eves befizetesed az ugynok zsebebe landol (vagy az mlm halozataban), aztan befektetesi alap legyen a talpan ami ezt a veszteseget a tovabbi koltsegek mellett(!) kitermeli. Akar kockazati biztositast szeretnel, akar megtakaritas, ennel nagysagrendekkel olcsobb megoldasokat talalhatsz.


A unit linked eletbiztositasokrol altalaban:

- [link]

- [link]

- [link]

2013. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. szept. 17. 12:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is más cégnél kötöttem anno a gyereknek nem unit linked biztosítást, nem bántam meg.
2013. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen, a unit-linked valóban egy viszonylag költséges konstrukció ha nem ismer az árusító cég (többnyire ügynök vagy többesügynök) és az aki lebeszél róla olyan konstrukciókat amik mögött valóban jó hozamú befektetési alapok vannak. Nekem az elmúlt fél évben 13%-ot hozott a "csak bukó" unit-linked-em mögötti alap, köszönöm elvagyok vele és azon kevesek egyike vagyok, akik jól járna ezzel a típusú megtakarítási formával, mert a megfelelő cég megfelelő termékét választottam.
2013. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy egyes esetekben mennyire jól hozott. Azt fontos megnézni, hogy mennyi az egész biztosításon elérhető átlagos hozam, azaz mi az a hozam amit az emberek nagy többsége megkap. Ez alapján durván bukók ezek a biztosítások.
2014. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!