Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Genertel mini Casco miniCASCO...

Genertel mini Casco miniCASCO biztosítást megéri megkötni a kötelező biztosítás - kgfb - mellé?

Figyelt kérdés

6000 Ft/év

Vagy úgy is fogalmazhatnám, mikor éri meg kötni? Igyekezne a biztosító kibúvót találni a fizetés alól egy esetleges káresemény esetén?

Feltételek:

önhibás töréskár is biztosítva (200 eFt)

baleseti haláleseti szolgáltatás (100 eFt)

defekt- és kátyúkár térítés (2 eFt és 20 eFt)

szélvédőkár térítés (30 eFt)

---

"Amennyiben KGFB szerződéséhez igényli a miniCasco EXTRA szolgáltatást, úgy választott fizetési ütemének függvényében jár önnek a gépjármű-biztosítási alapcsomag kedvezmény. Ennek mértéke féléves- és éves díjfizetés esetén 30%, egyéb esetben 20% kedvezmény a teljes KGFB díjából. A miniCasco EXTRA a kötvényben foglalt biztosítási összegek erejéig téríti önhibás, másik gépjárművel történt saját töréskárát; defekt- vagy kátyúkárát, szélvédőkárát ill. tartalmaz közlekedési baleseti halál eseti szolgáltatást is a feltételek figyelembe vételével."

Nekem azonban gyanús, hogy nem igazán fizetne a biztosító a legtöbb esetben, mert ha kavicsfelverődés történik és a szemben jövő, aki a sérülést okozta, nem áll meg és nem ismeri el írásban, hogy ő okozta a kárt, akkor nem fog fizetni a biztosító. És szerintem sok más hasonló szituációban sem.


2011. nov. 13. 22:22
 1/2 anonim válasza:
A Genertel, ha fizetni kell nagyon gyorsan fizet. Jó társaság.
2011. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy hogyan történik a szélvédőkár rendezése.


Utánanéztem, csak akkor fizet rá, ha autó dobott fel egy követ, és attól sérült, illetve az okozó ezt elismeri írásban.


namost ez több ponton hibázik, többek között egy forgalmas úton ha azt sem tudod, ki volt aki megdobta, vagy ha mire megállsz, már hetedhét határon túl van, akkor cseszheted az egészet.


Esetleg írsz egy elismervényt a szomszéd józsibával.. de vajon őt ezért visszasorolják-e 1 bónusszal? Kérdésemre azt írta a genertel, hogy ők nem szankcionálják, de megkereshetik az illető biztosítóját - és gondolom meg is fogják..


Tud valaki érdemben segíteni?

2012. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!