Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fizet erre a felelősségbiztosí...

Fizet erre a felelősségbiztosításom?

Figyelt kérdés
Lomtalanítottuk barátaink szüleinek lomosnak vélt kamráját, és volt amit a MÉH-be volt amit tüzelésre kellett szétválogatni. Majd később a nagyi kereste féltve őrzött kincseit ( arany és ezüst tárgyak, régi pénzek) amelyek olyan körülmények között voltak tárolva.Kérdésem, ha vállalom a felelősséget, mivel nekem van erre biztosításom, térít e a biztosító? Nagyon sürgős!
2013. szept. 23. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem térit! A biztosító csak akkor térít, ha kár ér, vagy lopás, rablás (melyről rendőrségi jegyzőkönyv van, és bizonyítani tudod az eltűnt értékek tulajdonjogát).. arra, hogy kidobtátok a MÉH-be, arra 101%, hogy nem. (akkor ezt bárki mondhatná....)
2013. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De térít szerencsére, már beszéltem a biztosítómmal!! Hiszen nem szándékosan okoztuk a kárt, igaz itt is van önrész, amit természetesen nekem kell fizetnem. És 10 Millió forintig térít, Magyarország és Európa területén. A kulcsszó hogy vállalom a felelősségemet.
2013. szept. 23. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor egészségetekre! :)
2013. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. szept. 23. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy legyen, de azért azt tudd, hogy nem elég a kulcsszó, minden feltételben meg van határozva a felelősség biztosítás fogalma pontosan. Szerintem ne az üzletkötőd kérdezd, hanem azt aki a kárt rendezni fogja.
2013. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a kárszakértővel beszéltem, mivel megsemmisült vagyontárgyakról beszélünk, a becsült érték az én esetemben nem lehet több mint kb. 8 M forint. Ennyi a felelősségbiztosításom felső határa. Akkor van gond, ha többet kér a károsult, azt már zsebből kell fizetni.
2013. szept. 24. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!