Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szakmai gyakorlat esetén a...

Szakmai gyakorlat esetén a gyakorlati helynek kötelessége tb járulékot fizetni a tanuló után?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincsen munkám, viszont levelezőn tanulok és kell járnom gyakorlatra, ezért lenne fontos.

2013. szept. 24. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

A legjobb tudomásom szerint Magyarországon hivatalosan ingyen munka nincs. :)

Mivel a gyakorlati időd alatt munkát végzel, ezért valamilyen bérezés jár utána. A bér után pedig kell járulékokat fizetni.

Gondolom, arra vagy kiváncsi, hogy azt a bizonyos egészségügyi szolgáltatási járulékot kell-e fizetned ilyen esetben magad után.

A fenti esetben szerintem nem, hiszen a béred számfejtésével rendezve lesz a "TB-d".


Ettől függetlenül még körbejárom a témát...

2013. szept. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok, köszönöm!


Fizetést egyébként nem biztos, hogy kapok, mert pl anno mikor kórházban voltam gyakorlaton, akkor sem kaptam érte pénzt. De azért ha a tb-t fizetnék helyettem, előrébb lennék.

2013. szept. 25. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod első, van Magyarországon hivatalosan ingyenmunka. Például az önkéntes munka is az. Valamint a hallgatók 6 hetet meg nem haladó szakmai gyakorlata is.

Nem mindegy, hogy a kérdező tanuló, vagy hallgató; mennyi ideig tart a szakmai gyakorlata.

[link]

[link]

Saját tapasztalat, hogy sok helyen nem fizetnek semmit a szakmai gyakorlat alatt. OKJs képzésen sem kapott a gyerekem sem és egyik osztálytársa sem és BSC/MSC képzésen sem kapott a másik gyerekem sem és a csoporttársai sem. Ráadásul a BSC/MSC képzéses szakmai gyakorlatosok java része állami cég(ek)nél volt sz.gy-n.

2013. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok.


Akkor bocsánat, de nálunk mindig minden szakmai gyakorlatos kapott fizetést. Fel sem merült, hogy nem...:)

2013. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!