Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kaptam az osztrák tb-től egy...

Kaptam az osztrák tb-től egy olyan papírt, hogy 2007-2009-ig nem lett fizetve a tb-m! Magyar állandó lakcímem volt és van és itt fizetve is volt! Ha nem tudom kifizetni, akkor behajtják itt Mo-ba, vagy méltányosságból elengedik, ha írok kérvényt?

Figyelt kérdés

Most kaptam csak erről papírt, eddig semmit és késedelmi kamattal együtt küldték ki!

Ha esetleg lenne még más tartozásom Ausztriába, azt hogy tudhatom meg?


2013. okt. 16. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván van valami alapja az osztrák TB követelésének. Ott laktál, ott dolgoztál stb.


Hogy hol fizeted a TB-t, az nem a te választásodon múlik. Az EU-n belül csak egyetlen országban lehet és általában kötelező is a járulékokat megfizetni.


Jelen helyzetben el kell dönteni (szerezned kell egy papírt arról), hogy a kérdéses időszakban ténylegesen hol voltál biztosításra kötelezett. Ha ez Ausztria, akkor az ott meg nem fizetett járulékokat utólag be kell fizetned, a Magyarországon befizetett járulékokat visszakapod. Ha azonban végig Magyarországon voltál kötelezett biztosításra, akkor az osztrák TB követelése alaptalan.

2013. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi szépen a segítséget!
2013. okt. 17. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!