Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ezt meglehet csinálni így?...

Ezt meglehet csinálni így? Lehet osztrák TB-m?

Figyelt kérdés
Hamarosan végzek az egyetemmel, utána vállalkozásba szeretnék kezdeni a párommal itt, Magyarországon. Az osztrák határ mellett élünk, jelenleg a párom ott is dolgozik, így neki ott van biztosítása, ezt szeretnénk megtartani, és ha vége nekem az egyetemnek, én is szeretnék ott biztosítást kötni. Ha ott önkéntesen fizetem a TB-t, és itthon bebizonyítom, hogy ott már biztosított vagyok, elérhetem, hogy innen ne vonják a leendő béremből a TB-t és a nyugdíjjárulékot?
2013. aug. 24. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon dolgozol, fogják vonni a nyugdíjjárulékot.

TB-t elintézheted, de biztos vagyok benne, hogy az osztrák TB drágább, mint a magyar.

2013. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az igaz, de itthon mindig is magánrendelésekre jártam, mert az ingyenes ellátást olyan is nálunk sajnos...
2013. aug. 24. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Persze, ez a te döntésed. Ha neked megéri az osztrák felár az osztrák színvonalért, megteheted.


Azért halkan megjegyzem, hogy pont fordított a trend, az osztrákok járnak inkább át hozzánk.. ;p

2013. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, átjárnak, wellness központokba meg magánrendelésekre, illetve mindenek előtt fogorvoshoz. De ha pl kórházba kell menniük, nem ide fognak jönni - okkal, ismerem a két ország színvonalát...
2013. aug. 24. 13:50
 5/5 Merovingii válasza:
Figyelj , nem lehet , vagy itt jelented be magad , vagy ott ! A kettő nem megy együtt ! ha osztrákba dolgozol , oda adózol , és oda megy a TB !
2013. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!