Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem értek a lakásbiztosításhoz...

Nem értek a lakásbiztosításhoz, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lakásról lenne szó. A generalinál szeretném megköttetni, de csomó fogalommal nem vagyok tisztába. Az önrész az azt jelenti, hogyha az mondjuk 20ezer Ft, akkor ha pont annyi a károm, akkor a biztosító semmit se fizet? Ez nekem hol jó? Meg mi az, hogy "önrész nélkül felelősség"? És odavan írva, hogy mondjuk 10 millió Ft. Meg ha átírhatom a főépület biztosítási összegét, érdemes magasabbat írni mint amit kiírt? Teljesen elvagyok veszve!
2013. okt. 28. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha önrészt kérsz, az azt jelenti, hogy a biztosítási díjad,amit fizetned kell, olcsóbb lesz, viszont bizonyos károk esetén(amire kéred az önrészt)az önrsézt nem kapod meg. Ha 100.000Ft a károd, akkor 80ezret kapsz, ha 20.000Ft az önrész.
2013. okt. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tehát nem is mindenre vonatkozik az önrész? Tehát ha én a csőtörésre kérem, akkor nem fog fizetni a biztosító? Viszont ha mondjuk betörik az ablakomat, arra fizet?
2013. okt. 28. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha magasabb összeget írsz be,pl épülethez, akkor túlbiztosítod az épületet. Pl. beírod, hogy 15milliót ér az épületed, de valójában csak 10-et ér (újraépítési értéket kell nézni mindig!) és pl. teljesen leég a ház,lakás, akkor kiderül a túlbiztosítás és nem fogsz 15milliót kapni,hanem amennyi valójában a ház,lakás mérete.
2013. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt látni fogod, hogy mire vonatkozik, mert úgy kell, hoyg felajánlja. Általában betörés, vezetékes vízkár esetén a leggyakoribb az önrész.De szerintem nem éri meg önrésszel foglalkozni. Én nem választanám a helyedben.
2013. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként rosszul írtam, mert nem a generalinál, hanem az allianznál szeretnék köttetni. Kiderült, hogy önrész nélkülit csak személyesen tudok köttettni, úgyhogy mindenképp bemegyek majd. Csak nem szeretnék totál tudatlannak tűnni. És ha önrész nélkülit választok, akkor várhatóan jóval magasabb lesz a havi díj?
2013. okt. 28. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben van egy díj, önrésznél ez a díj olcsóbb. Tehát fordítva mondanám amit te írtál:) Tehát nem drágább önrész nélkül, hanem önrésszel olcsóbb:)
2013. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Önrészt azért vezették be a biztosítók, hogy az ügyfelet érdekelté tegye a prevencióban, és a bagatellkárokat visszaszorítsák, hisz ebből van a legtöbb.

A biztosítási összeg emelése csak akkor indokolt, ha a lakásba beépített anyagminőség, illetve ingóság esetén a használati tárgyak értéke több, mint amit a biztosító felajánl. Ha nem több a valóságban akkor felesleges emelni, hisz ettől nem fog többet fizetni a biztosító.

Ne az épület forgalmi értékéből indulj ki, ez nem azonos az ujraépítési költséggel (hisz a telek pl. egy tűzkárnál nem semmisül meg...)

2013. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!