Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most ki fizeti a TB-met?

Most ki fizeti a TB-met?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 2 hónapja vagyok munkanélküli. Mielőtt azzá váltam 8 hónapot dolgoztam egy cégnél. Most, hogy a munkahely nem fizet utánam senkit, ki fizeti? Van valamiféle támogatás ilyenkor vagy míg nem dolgozok saját zsebből fizethetem?
2013. nov. 14. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyod megszűnése után még 45 napig passzív jogon jogosult vagy ez egészségügyi ellátásokra (van TBd)

Utána (ha addig sem leszel valamilyen jogon jogosult), magadnak kell rendezned:

ha jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, a járási hivatalnál kérheted a TBd rendezését.

Ha nam számítasz rászorulónak, akkor be kell jelentkezned a NAVhoz egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre és magad után kell fizetned a (jelenleg) havi 6660 forintot.

2013. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Most senki, de te fogod mert behajtják visszamenőleg kamatostúl
2013. nov. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kettes kösz a haszontalan megszólalásod...
2013. nov. 15. 22:07
 4/6 anonim válasza:
Tényleg behajtják. És ne várd meg, amíg szólnak, egyik ismerősöm nem tudta, hogy fizetnie kell aztán megkeresték, hogy miért nem fizetett, és kifizettették vele. Szegény először azt sem tudta, hogy miről van szó...
2013. nov. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A 45 nap november 12-ént telt le úgyhogy most tartok fél hónapnál. Ez még nem vészes. Hamarosan kinéz egy munka, ha minden jól megy...
2013. nov. 28. 14:00
 6/6 anonim válasza:
már miért lenne haszontalan, amit a kettes írt? igaza van! neked kell fizetni, ha nem fizeted be fogják hajtani
2013. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!