Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki hallott olyat, hogy a...

Ki hallott olyat, hogy a UNIQA biztosító nem fizeti ki a kárt, csak a felét, mikor a baleset nem az Én hibámból történt. Mindkét fél ennél a biztosítónál van! Arra hivatkoztak hogy öreg az autó!? Ilyen létezik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra nem hivatkozhatnak, de nagyon kevés infót adtál, h érdemben lehessen válaszolni.
2013. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval egy 99es évjáratú opel az autó. Kötelező biztosítás van rajta a Uniqa biztinél. Piros lámpát figyelmen kívül hagyta egy hölgy és nekiment az autónak, amin 1 millióskárt állapítottak meg...persze ez meghaladja a gépjármű értékét. Így a biztosító eldöntheti hogy mennyit fizet. Most mondták, hogy nem ragaszkodnak új alkatrészekhez...így újra kalkulálja a szerviz ahova be lett vontatva. Remélem kedvező összeget kalkulál ki és talán akkor azt a biztosító ki is fizeti. Most eddig jutottam...Köszönöm a segítő készséget!
2013. aug. 17. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor ez GTK (gazdasági totálkár) és az autód töretlen állapotának értékét fogják megállapítani, szóval kb ez egy 14éves opelnél örülhetsz ha súrolja az 500ezret.

Üdv, egy biztosítós

2013. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, totálkár végülis az autó...kivétel, hogy nem nyilt ki a légzsák...és elvileg csak akkor lett volna hivatalosan Totálkár.

Nekem az is jó lenne, mert bontott alkatrészekből meg lenne 500ezer ft-ból csináltatva... most várjuk mit kapunk válaszként....mert újra kérték a szervízt, hogy számolja át nem új, hanem bontott alkatrészekkel a kárt.

2013. aug. 26. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, jobban jársz, ha veszel egy hasonló korú, állapotú nem tört autót és azt fizetteted ki a biztosítóval.
2013. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!