Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosítás megszüntetése...

Biztosítás megszüntetése díjnemfizetéssel?

Figyelt kérdés
Lakásbiztosításomat szerettem volna felmondani, mert egy másik biztosítónál kedvezőbb ajánlatot kaptam. Sajnos a fordulónap előtt egy hónappal kellett volna jelezni, de ezt lekéstem. Az új biztosítóm azt javasolta, ne fizessem a díjat, és 3 hónap után meg fogják szüntetni a szerződésemet. Jelenleg egy ügyvédi felszólítást kaptam a korábbi biztosítómtól, miszerint fizessek, vagy behajtják rajtam a tartozáson túl az eljárási költségeket is. Jogszerű ez? A három hónapra járó díjat természetesen kifizetném, ha ez azzal járna, hogy mindenképpen megszüntetik a szerződésemet. De miféle eljárási költséget akarnak még bevasalni? Mit tehetek?
2013. nov. 23. 21:46
 1/7 acelsziv ***** válasza:
100%
Igen, teljesen jogszerű És a tárgyév végéig fennálló díjakat is bevasalhatják rajtad.
2013. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az új biztosító átvágott -.- kötöttél egy szerződést, az kötelez és bahajtják rajtad !
2013. nov. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
87%
esetleg megérné beszélni a régivel és panaszt tenni az újnál arra az üzletkötőre, aki ezt javasolta neked. Én abba futottam bele, hogy az ügynök azt mondta: határidőre fel lesz mondva a szerződésem a réginél és nem kell foglalkoznom vele. Ezzel szemben határidő után mind a régi mind az új elkezdte vonogatni a díjat. Bementem a régihez, ott közölték, hogy semmilyen felmondást nem kaptak. Bementem a másikhoz, panaszt tettem az ügynökre és felvázoltam a helyzetet. Szerencsére a szabályzat mellettem állt és megszüntették a szerződésemet, valamint visszautalták a levont pénzt is. Veled melyik csinálta meg ezt a trükköt?
2013. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az Aegon csinálta meg ezt a trükköt. De ha nem hajlandók az új biztosításomat felmondani, én bemegyek az irodába és rájuk borítom az asztalt. Nem is egy ügyintéző tanácsolta nekem ezt, hanem több is!!!

Az ő honlapjukon továbbra is az szerepel, hogy meg lehet szünteni a biztosítási díjat így.

2013. nov. 25. 14:16
 5/7 acelsziv ***** válasza:
81%
innentől akár a PSZÁF -nél is panaszt tehetsz, hogy megvezettek és becsaptak. Mellesleg velem is az Aegon csinálta meg amit írtam
2013. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%
Na szóval... Van egy un. türelmi időszak ami ennél a biztosítónál 90 nap, ez arra való, ha nem fizetnéd be a biztosítási díjat, az esedékességtől számított 90 napig a biztosító kockázatban áll, azaz fizet, ha baj van. Ez után letörlik a szerződésed. És erre a 90 napra jön az ügyvédi levél, ezt fizesd be. A szerződésed már megszűnt ekkor, ha befizeted további követelésük nem lehet feléd! Nem értem, miért az üzletkötőre vagy mérges. Ezt elmondta Neked, Te belementél. Ez egy jól bevett gyakorlat biztosítós körökben. Eljárási költségek akkor vannak csak, ha nem fizeted be ezt sem. (Egyébként azzal már nem szoktak foglalkozni, hogy befizeted-e, kivéve több tízezer ft felett)
2014. jan. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, Megane86, ezt tettem!


Azért akadtam ki, mert a biztosítósok azért nem mondták, hogy ilyen durva fenyegető leveleket fogok kapni a régi biztosítómtól. Nekem még az életben nem volt sem tartozásom, sem elmaradásom, és nagyon nem szeretem, ha perrel fenyegetnek.


Befizettem a respírót, most csend van. :)))

2014. jan. 18. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!