Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 25 évre szóló Biztosítás...

25 évre szóló Biztosítás megszüntetése. Megéri?

Figyelt kérdés

Voltam olyan birka 11 évvel ezelőtt, mikor a lányom született, hogy kötöttem neki egy biztosítást 25 évre! Tudom, marhaság volt, de lerohant az ügynők a lakásunkon, alig volt a gyerek egy hetes, (!!!)

nem is gondoltuk át a dolgot, igazából nem is nagyon adott rá időt! Megkötöttük, mert arra gondoltam, hogy mire fel nő, lesz egy kis tőkéje, és majd nem indul üres kézzel, mint én annó.

Az idő múlásával világos volt, hogy hibáztunk, de ha kilépek, elveszítem az évekig fizetett biztosítást, visszaváltásra meg nem volt érdemes gondolni, hisz semmit nem kaptunk volna érte. Most sem sokat, hisz 11 év után, 320.000 Ft-ért vásárolják vissza a szerződést!

Megelégeltem, és nem vagyok hajlandó fizetni, hisz ha csak az inflációt követném, akkor is kb öt és fél ezret kéne fizetnem havonta. Ha nem követem az inflációt, (mint ahogy az nem egyszer történt az évek során...) értéktelené válik a szerződésem.

Mondtam is a biztosító ügynökének, hogy felejtsen el! Ennyi volt, felmondom a szerződést! Mire kibontakozik belőle a jóakarat, és el kezdi mesélni, hogy milyen jobb befektetési lehetősége lenne a számomra ebben az esetben!

Ami még nem is lenne gond, mert nem a párna alá akartam tenni azt a pénzt, hanem valamibe befektetném, de nem igazán bízom meg benne, és jó lenne tájékozódni, milyen befektetési lehetősségek lennének ilyen kis tőke esetében.

upsz, ez hosszra sikerült!

Bár már informálódtam, de kérnélek benneteket, ha van ötlet, adjatok tippet.

Köszönöm előre is a segítséget.


2010. jan. 17. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak hatalmas veszteséggel, szóval valahogy próbáld előteremteni azt az összeget mert minél tovább húzod,a veszteséged is annál ksiebb lesz, ha már mindenképen meg akarod szűntetni, de amíg lehet addig semmiképpen!!!
2010. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

320 000et kapnál most. de mennyit fizettél eddig be?

ha 5000-el számolunk is 660 000et.

mennyit ígérnek ha lejár a 25 év? biztos nem lesz jó ha fizeted? tudom elég sokat kell.

ja és nem vagoyk biztosítási ügynök csak több mint a fele pénzt zsebreteszik ha kilépsz

2010. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem azért akarom megszüntetni, mert gondot jelentene a további fizetése. Azért gondoltam a felmondásra, mert irreális a 25 éves futamidő. sztem 2X10 évvel is jobban jártam volna. Nyilvánvaló, hogy az utolsó 1-2 évben ugrik meg az értéke, de még hátra lenne 14 év, ami baromi hosszú idő, és ki tudja mi lesz addig.

KB olyan 3000 max 3500 Ft átlagot lehet számolni az eddigi befizetésekre. jelenlegi értéken kb 1.200.000 -at ígérnek, plusz nyereség. És igénybe veheti a gyerek tovább tanulásra is, ha lesz kb 18-20 éves.

Nem tudom mit tegyek, most úgy érzem, ablakon kidobott pénz, és mire fizetniük kellene, ki tudja mit találnak majd ki, vagy menyit fog az akkor érni... :(

2010. jan. 17. 22:05
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor kérdezd meg van-e lehetőpség korrekcióra, de ne szűntesd meg semmiképpen!! csak vesztesz sokat!
2010. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan milyen céggel kötöttél biztosítást de sejtem a leírásból. A véleményem kérdezd meg az üzletkötőt vagy aki jelenleg is ápolja a szerződésedet,mi más lehetőség van. Díjmentesítésre,díjcsökkentésre ill szüneteltetésre gondolok. Ha nem égetően kell ez a pénz akkor ezeket javaslom és még egyet: Vizsgáltasd meg egy független közvetítővel és Ő nagyobb alternatívát tud neked felajánlani. Bővebb segítség priviben.
2010. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A biztosítóknál (nem mindnél!) lehetőség van a szerződés átdolgozására, informálódni kell erről a Te esetedben. Az átdolgozásnál kisebb a veszteség mint ha visszavásárolnád. Az átdolgozás lényege, hogy egy másik típusú szerződést folytatsz ezt pedig lezárják.

Ha nincs lehetőség az átdolgozásra, és ez a szerződés ún. díjtartalékos vegyes életbiztosítás (gyanítom h ilyen) akkor viszont jobb ha veszteséggel is de megszünteted.

Bizonyára eddig igénybevetted a 20% adókedvezményt, ezért ne sajnáld a visszavásárlási veszteséget, valahol egálba vagy.

Érdemesebb korszerűbb konstrukciót választani, de kérdezz rá a költségekre is, ezen sok múlik.

Januártól él az ún. TKM a teljes költségmutató, de ez amolyan nesze semmi fogd meg jól, ahogy számolgatom bár némi támpontot azért ad.

2010. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A független alkuszok se megbízhatóbbak. A függő biztosításközvetítőkhöz képest annyi a különbség, hogy míg az utóbbiak egy biztosító termékei közül próbálják rád sózni a nagyobb jutalékot fizető biztosítást, addig az alkuszok több biztosító termékei közül akarják rád sózni a számukra legnagyobb jutalékot ígérő termékeket.


Ha írnál biztosítót, illetve konkrét módozatot, esetleg könnyebb lenne segítenünk.

2010. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hasznos tanácsokat. :)
2010. jan. 19. 08:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Én visszavásárolnám és egyszeri díjjas termékbe fektetném az összeget.Amúgy ha most kötsz újat,az kamatadózik és nem vehetsz már rá igénybe adókedvezményt és általában nincs garantált kamat.Neked kell tudnod,hogy mit akarsz a pénzzel,amúgy havi 6000Ft-ért igazán korszerű biztosítást nem találsz a piacon,azok 10-15eFt/hótól indulnak,az újabbak euros szerződések,még többért.
2010. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves utolsó hozzászóló! Ne vedd személyeskedésnek, de ennél nagyobb hülyeséget el sem tudok képzelni, minthogy a tartam fele sem telt el még, és visszavásárlást kérjen valaki. Képzelheted, milyen visszavásárlási arány érvényesül még ilyenkor, főleg, ha nem unit-linked biztosításról van szó. Mellesleg az egyszeri díjas biztosítások egyáltalán nem biztos, hogy előnyösebbek, esetenként még drágábbak is. A korszerűségnek meg nincs köze a minimumdíjhoz, ezt nem tudom, miből gondoltad.

A kamatadót illetően szintén tévedsz: 5 év után 10%, 10 év után pedig 0% kamatadó terheli az életbiztosítás lejárati vagy maradékjogos szolgáltatását, ha megszűnik a szerződés. Ha nem szűnik meg (pl. részleges visszavásárlás), akkor már 4, illetve 6 év után 10% és 0% a kamatadó a 4, illetve 6 évnél korábban elhelyezett díjtartalékon képződő kamatjövedelemre (ez praktikusan egyszeri díjas biztosításoknál előnyös) /Szja tv./

2010. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!