Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Bármikor meg lehet szüntetni...

Bármikor meg lehet szüntetni egy nyugdíjbiztosítást? Lehetséges, hogy még nem is érvényes? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Nem egész 1hónapja kötöttem az ING-nél nyugdíjbiztosítást (az 1.hónapot már meg is fizettem) de rájöttem, hogy mégsem kellett volna és most meg szerteném szüntetni. VISZONT! akinél kötöttem kapott egy levelet, hogy menjek el a dokihoz igazolásért, hogy már kigyógyultam egy régebbi betegségemből, de mi van ha nem kérek igazolást? Lehetséges, hogy akkor el sem fogadják és nem is kell megszüntetnem a biztosítást? És ha megszüntetem visszakapom a pénzemet?
2009. nov. 25. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:

a biztosítónak 15 nap áll rendelkezésére hogy nyilatkozzon befogadja-e az ajánlatot. Ha nem nyilatkozik, akkor automatikusan létrejön a szerződés akkor is ha pedig be kellett volna kérni tőled pótlólagos igazolásokat. De mint leírtad, jelezték a brókernek a pótlási igényt, így viszont nálad a labda, ha nem adod be 15 napon belül, visszaküldik a pénzedet, valamicsként persze levonhatnak.


Ha kötvényesedik a szerződésed, utána is elállhatsz 30 napon belül, de sok helyen kifizetteik veled a kötvényesedési díjat 5-6 ezerFt

Én azt javaslom előzd meg a dolgot így korrekt, küldj egy faxot, hogy elállsz a szerződéstől és utalják vissza a lét!

2009. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!