Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ilyenkor mi a teendő vagy mi van?

Ilyenkor mi a teendő vagy mi van?

Figyelt kérdés
Na szóval a lényeg, hogx augusztusban voltam fogorvosnál még nem volt lejárva a tb-m nem mondták még voltam decemberbe bőrgyógyászaton ott se mondták hogy le van járva, de most 1 hete voltam megint fogorvosnál és akkor szóltak hogy le van járva de attól függetlenül ellátásba részesülten ingyen de mondták, hogy járjak utána. Voltam bent a társadalom biztosításnál azt mondták intézzem a hivatalba.Estis suliba járok 2. Éve 19 éves vagyok még jár a családi pótlék mert 3-an vagyunk testvérek de ilyenkor mivan?

2014. jan. 3. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Menj be mindenképp egy OEP-be, és ott kérdezz utána. Ott elvileg az okosok mindent meg tudnak mondani és el tudják mondani, hogy ha nincs TB-d mi a teendő. :)
2014. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A biztosítási jogviszony akkor érvényes, ha nappali tagozatos iskolába jársz, vagy ha munka jogviszonyod van. Ezek megszűnése után 45 napig még él a biztosítási jogviszony. Utána magának kell fizetnie a személynek az eü. hozzájárulást (6660 ft.)Ezt a NAV (APEH)-nál kell intézni.

Én arra tudok gondolni, hogy lassú az adatfeldolgozás, és azért volt még "zöld" a lámpád (ha érvényes a TAJ ezt mondják).

Azt tudni kell, hogy kicsit bonyolult a rendszer, mint írtam, a biztosítási jogviszony a NAV-nál keletkezik, de az OEP vizsgálja, látja ezeket az adatokat.

Mindenképpen be kell menni, és megnézni, hogy mi okból tartott eddig a bizt.jogviszony. Olyan is lehet, hogy még nappali tagozatról maradt úgy a bejelentés, és nem jelentették ki. Sokféle dolog lehet a háttérben.Adminisztrációs hiba...

Az orvosi ellátás pedig úgy működik, hogy az orvosnak kötelessége ellátni a beteget, ha van biztosítása, ha nincs. Azután kell rendezni a dolgokat.

Lehet azóta megoldódott az eset.

Érdekelne, hogy mi volt a hiba oka.

Remélem valamit tudtam segíteni.

Üdv:

Egy OEP-es dolgozó

2014. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bementünk a navhoz és,mondtuk mi a helyzet és azt mondták hogy azt a 2 napot kell kifizetni amikor voltam hónap végén fogorvosnál.Mivel nem vettem igénybe más orvosi szolgáltatást.
2014. jan. 13. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi,én nem tudom, de már asszem úgyse aktuális, so ideírom:

"2. Éve 19 éves vagyok"

Ezen megakadt a szemem:)) Nem volt jelezve, hogy járok után új mondat jön:):):$

2014. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj, rosszul írtam:)) Hogy "éve után" jön új mondat:))
2014. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!