Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Euronics védelem? (Bővebben lent)

Euronics védelem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

2011 augusztusában vettem egy notebookot az Euronicsnál. Most már szegénykém eléggé megviselt lett, több billentyűzetgomb sem működik, karcos a fedéllap stb... Visszaszeretném vinni, mivel kötöttem rá egy 3 éves védelmet, ami elméletileg azt jelenti, hogy bármi hibája van, cserélik/javítják ingyen.

Az lenne a kérdésem, valaki, aki ugyanígy kötött védelmet valamilyen elektronikus eszközre, hogyan működik ez az egész dolog? Mennyire lehet lebeszélni velük, hogy mondjuk egy új készülékre szeretném cserélni a régit a védelem keretein belül?


Előre is köszönöm!



2014. jan. 20. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

xDDDD

Te hol elsz kisbaratom????!! Kipucoljak maximum aztan vissza kapod az utot kopot vackodat!!! Szerinted ha ilyenekre mindenkinek ujat adnanak kinek erne meg lecserelni a gepet???!!

2014. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Euronics védelem... :-)))


Az egy kiegészítő biztosítás, ami sokat ígér, de meglehet, hogy keveset ad. A gyártói élettartam garancia esetén talán lenne esélyed hasonló megoldásra, de ahogy sok más téren is ez esetben egy biztosításról van szó, ahol a kizárások majd rávilágítanak arra, hogy nem minden rózsaszín.


Nekem is ajánlottak plusz 10X-ért 3 évet a notihoz(az eladó szerint még ha leesik, akkor is érvényes) mechanikai sérülésre, amit alapból kizár a gyártói garancia feltétele. Emellett a gyártó door-to door worldwide warranty-t ad mellé gyárilag, akkor mit kínlódjak az üzletbe bevitellel , bevizsgálások, gyártóhoz küldési időkkel, pláne ha külföldön éri utol a vég?


Szóval ez csak egy plusz kiadás ilyen téren.


Realitás alapja annak, hogy egy 3 évvel ezelőtti karcos, kétmagos gépet majd neked 4 magosra cserélnek, elég kicsi. Ha szerencséd van talán a billentyűzetet állják.

De ha van ismerősöd számtech szervizben tud ajánlani lehet más megoldást is, hogy minőségi cserét tudj elérni a gépeddel, amit a biztosító fizet.

2014. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem élek álomvilágban, igazából arra voltam kíváncsi, hogy tényleg működik e ez a külön biztosítás, szóval ha "véletlenül" leejteném, és tönkremenne, mennyi az esély rá hogy levásárolhatnám az árát... De akkor majd meglátjuk hogy mi lesz... :) Amúgy nem mondom hogy annyira rossz lenne a gépem, csak gondoltam hátha kitudom sakkozni hogy új legyen.


[link]

2014. jan. 20. 12:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem amiről te beszélsz az garanciakiterjesztés, és esetleg mechanikai károk.

A természetes használatból eredő anyagfáradások, kopások, nem rendeltetésszerű használatból eredő meghibásodás sosem tartozott soha semmilyen garancia, vagy biztosítás által fedezett eseményhez.

2014. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!